Szukaj

Zwyrodnialcom z Rimini postawiono zarzuty. Grozi im do 20 lat więzienia

04-09-2017 16:36
Zatrzymanie podejrzanego o gwałt w Rimini Fot. Polizia di Stato / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Czterej sprawcy napadu w Rimini są już w rękach policji. Dzisiaj włoska policja postawiła im zarzuty. Imigranci pochodzący z Afryki w nocy z 25 na 26 sierpnia brutalnie zgwałcili Polkę, a jej partnera dotkliwi pobili. Ich ofiarą miał również paść transseksualista z Peru.

Jak poinformował dzisiaj włoski prokurator Paolo Giovagnoli, czterem sprawcom napadu, gwałtu i pobicia polskich turystów oraz peruwiańskiego transseksualisty na plaży w Rimini prokuratura postawiła zarzuty ciężkiego rozboju, zbiorowej przemocy seksualnej i spowodowania obrażeń. Za popełnione przestępstwa grozi im do 20 lat pozbawienia wolności.

Trzeba zaznaczyć, że jest to maksymalny wymiar kary, a ostateczny wyrok może być niższy. Zwłaszcza, że trzech podejrzanych nie ma 18 lat (tak przynajmniej sami twierdzą).

Koniecznie przeczytaj: Wysoka kara dla gwałcicieli z Rimini czysto teoretyczna? Niski wiek „nieletnich” coraz bardziej podejrzany…

Czytaj też: Włoska policja opublikowała nagrania z gwałcicielami z Rimini [WIDEO]

Według podawanych przez media informacji wszyscy napastnicy to imigranci z północnej Afryki: dwóch z nich to pochodzący z Maroka bracia, w wieku 15 i 16 lat, którzy w sobotę sami zgłosili się na policję. Trzeci to 17-letni Nigeryjczyk, zatrzymany kilka godzin później. Inicjatorem napadu miał być 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungo, który jako ostatni został schwytany w Rimini w nocy z soboty na niedzielę.

Poniżej film z jego zatrzymania.

Obecnie wszyscy sprawcy brutalnego napadu przebywają w areszcie.

Warto przeczytać: Po gwałcie Polki w Rimini włoska polityk nie wytrzymała. Swoją wypowiedzią wywołała prawdziwą burzę

Podziel się