Szukaj

Emmanuel Macron chciał załagodzić sytuację w kraju. Po jego wystąpieniu związkowcy chcą dołączyć do protestów

11-12-2018 15:15
Emmanuel Macron Fot. kremlin.ru / wikimedia.org / CC BY 4.0
Podziel się

Prezydent Emmanuel Macron w swoim telewizyjnym orędzie dotyczącym protestów „żółtych kamizelek” złożył obietnice m.in. podniesienia płacy minimalnej o 100 euro. Jak się jednak okazało, swoim wystąpieniem sprawił, iż do strajku chcą dołączyć tamtejsi związkowcy.

Emmanuel Macron w swoim orędziu obiecał, że zostaną podjęte zdecydowane kroki, dzięki którym najbiedniejsi Francuzi „odczują ulgę”. Jednocześnie prezydent Francji stanowczo podkreślił, że nie będzie radykalnej zmiany dotychczas prowadzonej polityki.

Sekretarz generalny francuskiej centrali związkowej CGT Philippe Martinez tuż po orędziu telewizyjnym Emmanuela Macrona wezwał do wspólnego strajku „żółtych kamizelek”, ponieważ jego zdaniem prezydent Francji nie złożył wystarczających obietnic.

Koniecznie przeczytaj: Zabawna sytuacja w czasie szczytu G20. Macron robi wszystko, aby stanąć obok… Trumpa [WIDEO]

Czytaj też: Decyzja o wycofaniu art. 7 wobec Polski to nie przypadek? Emmanuel Macron zapowiada we Francji gruntowną reformę sądownictwa i likwidację... Trybunału Sprawiedliwości

Z relacji mediów wynika, iż wspólne protesty mają się rozpocząć 14.12.2018 roku. W tym momencie nieznane są inne szczegóły dotyczące tego wydarzenia. Nie wiadomo również, czy CGT będzie uczestniczyło w konsultacjach z rządem dotyczących transformacji energetycznej, które zaplanowano na najbliższą sobotę.

Warto przeczytać: Macron twierdzi, że terroryzm to efekt… zmian klimatu [WIDEO]

Podziel się