Szukaj

Zuchwała kradzież samochodu attache izraelskich sił zbrojnych. W środku znajdowały się tajne dokumenty [wideo]

04-07-2018 18:28
Zuchwała kradzież samochodu izraelskiego attache Fot. ynet / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował rosyjska telewizja RT, w jednym z europejskich miast złodziej w niezwykle łatwy sposób ukradł samochód służbowy attache izraelskich sił zbrojnych. Z relacji mediów wynika, że wbrew protokołowi wewnątrz pojazdu znajdował się laptop z wrażliwymi danymi. Co prawda, po pewnym czasie służby dotarły do porzuconego pojazdu, jednak nie znalazły w nim komputera.

Jak podkreślają media, do kradzieży doszło na oczach samego attache oraz jego ochrony. Na opublikowanym w sieci nagraniu można zauważyć, jak mężczyźni stoją i bezradnie patrzą na zuchwałego złodzieja, który po prostu wsiada do samochodu i odjeżdża. Dopiero po chwili jeden z ochroniarzy rusza w pościg, ale jest już zdecydowanie za późno. 

Z informacji podanych przez „Jerusalem Post” wynika, że wewnątrz pojazdu znajdował się laptop z wrażliwymi danymi. Służby wyjaśniają teraz, dlaczego urządzenie wbrew protokołowi pozostawało bez należytej ochrony w samochodzie. Toczy się również śledztwo przeciwko żołnierzom, którzy dopuścili do tego incydentu. Niewykluczone więc, że zostaną podjęte stanowcze decyzje w ich sprawie. 

Koniecznie przeczytaj: Włochy: bezczelna kradzież na stacji metra. Imigrant wykorzystał to, że dziewczyna była sama [wideo]

Czytaj też: Izraelski dziennikarz chciał przeprowadzić relację z Paryża po finale MŚ. Skończyło się tak [wideo]

Jak podała telewizja RT, złodziej nie był w stanie przemierzyć dużego dystansu ze względu na uruchomioną blokadę producencką. Ostatecznie więc zmuszony był do tego, by porzucić pojazd. Gdy po pewnym czasie służby dotarły do samochodu, znalazły w nim jedynie portfel i dwa wojskowe mundury.

Warto przeczytać: Gdańsk: Policja szuka tych osób. Dwie zawodowe złodziejki błyskawicznie ukradły kobiecie telefon [wideo]

Podziel się