Szukaj

Szwecja: Policja znalazła ciało 24-letniej Polki. Zaginęła w niejasnych okolicznościach kilka miesięcy temu

07-10-2018 16:31
Szwedzka policja Fot. Håkan Dahlström / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Nie żyje Polka, która w styczniu tego roku zaginęła w Sztokholmie. Szwedzka policja odnalazła ciało kobiety w pobliżu miejsca, w którym widziano ją ostatni raz.

24-letnia Adrianna została znaleziona martwa 21 sierpnia w dzielnicy Broma, w zachodniej części Sztokholmu. Przeprowadzona identyfikacja potwierdziła, że to zaginiona Polka. Okoliczności śmierci kobiety nie są jasne. Policja czeka na wyniki sekcji zwłok, aby potwierdzić lub wykluczyć udział osób trzecich. Szwedzkie służby nie chcą ujawniać, w którym dokładnie miejscu znaleziono ciało Adrianny.

Polka mieszkała od kilku lat w Sztokholmie, pracowała jako kelnerka. 25 stycznia zaginęła. Po raz ostatni uchwyciły ją kamery monitoringu, gdy wychodziła ze stacji metra.

Koniecznie przeczytaj: Dramatyczna historia Polki, która poślubiła muzułmanina. Jej życie zamieniło się w koszmar [wideo]

Czytaj też: Nowe informacje dotyczące sprawy Tomasza Komendy. Zamordowano ważnego świadka

Kobieta zaginęła w niejasnych okolicznościach. Nie wiadomo np., dlaczego tego dnia 24-latka wysiadła akurat na stacji Kristineberg i dlaczego nie zabrała ze sobą telefonu komórkowego. Początkowo w sprawie wszczęto postępowanie, podejrzewając, że Polka mogła paść ofiarą przestępstwa. Szwedzka prokuratura jednak umorzyła je ze względu na brak dowodów.

W poszukiwania 24-latki włączyło się wiele osób, w tym organizacja pozarządowa Missing People Sweden. Przeprowadzano kampanie informacyjne, kilkukrotnie przeczesywano także okoliczne tereny. Nie przyniosło to jednak rezultatów.

Warto przeczytać: Sceny jak z filmu akcji. Porsche Cayenne uciekało przed policją po Starym Rynku w Poznaniu [wideo]

Podziel się