Szukaj

Zmarł legendarny kreator mody. Ostro krytykował Merkel za przyjmowanie muzułmańskich imigrantów [wideo]

19-02-2019 14:50
Karl Lagerfeld, Angela Merkel Fot. DW/WELT / You Tube / screen YouTube
Podziel się

W wieku 85 lat zmarł słynny kreator mody i wieloletni dyrektor artystyczny francuskiego domu mody Chanel Karl Lagerfeld. Informację podały francuskie media.

Portal Purepeople podał, że Lagerfeld zmarł we wtorek rano. W nocy został przewieziony do szpitala w Neuilly-sur-Seine pod Paryżem. Słynny projektant miał się czuć gorzej od kilku tygodni. Na razie nie wiadomo, jaka jest przyczyna śmierci kreatora mody.

Karl Lagerfeld jest z pochodzenia Niemcem, ale swoją karierę związał z Francją. Tutaj mieszkał i pracował przez wiele lat. Współpracę z Chanel rozpoczął w 1983 roku. W 1974 roku stworzył markę Karl Lagerfeld Impression. Kierował też włoskim domem mody FENDI.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy znowu to zrobili. Skandaliczna wersja polskiego hymnu w Oberstdorfie [wideo]

Czytaj też: Niemcy: 33-letni imigrant z Egiptu udusił 7-letnią dziewczynkę. W ten sposób chciał ukarać żonę

W ostatnim czasie mocno krytykował Niemcy i politykę Angeli Merkel. Lagerfeld rozważał nawet zrzeczenie się niemieckiego obywatelstwa. Projektantowi nie podobało się masowe przyjmowanie muzułmańskich imigrantów.

Nie można – nawet jeśli wydarzenia rozdzielają dziesiątki lat – zabijać milionów Żydów, żeby zrobić miejsce dla ich najgorszych wrogów

- mówił Lagerfeld. Więcej tutaj: Lagerfeld: „Niemcy zabiły miliony Żydów, żeby zrobić miejsce dla ich największych wrogów” [WIDEO]

Jeśli to się nie skończy, zrezygnuję z niemieckiego obywatelstwa. Nie chcę być częścią tego neonazistowskiego klubu

- oświadczył w innym wywiadzie.

Więcej tutaj: Znany projektant mody Karl Lagerfeld ma dość polityki migracyjnej Angeli Merkel. „Nie chcę być częścią tego neonazistowskiego klubu”

Warto przeczytać: Nie żyje Jerzy Bożyk – legendarny krakowski jazzman i antykomunistyczny działacz niepodległościowy [foto+wideo]

Podziel się