Szukaj

„Zegarkowy” minister PO dostał intratną posadę

20-10-2016 13:06
Sławomir Nowak, były minister transportu Fot. Platforma Obywatelska RP / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Sławomir Nowak, minister transportu w rządzie PO, który z polskiej polityki odszedł po słynnej „aferze zegarkowej”, został mianowany szefem Państwowej Agencji Dróg Ukrainy (Ukrawtodor). Informacja o zatrudnieniu byłego posła Platformy pojawiła się na Twitterze Wołodymyra Hrojsmana, premiera Ukrainy.

Uważamy, że Ukrawtodor potrzebuje międzynarodowego doświadczenia. Na Ukrainie mają powstać nowoczesne drogi i autostrady. Chodzi o podwyższenie profesjonalizmu działalności firmy - stwierdził ukraiński premier.

Ukrawtodor, którym będzie teraz zarządzał Nowak, to polski odpowiednik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Były polityk PO zapowiedział, że ma zamiar zreformować ukraińską agencją i włączyć kapitał zagraniczny.

Koniecznie przeczytaj: Pensja Nowaka na Ukrainie zaskakująco... niska

Czytaj też: W wyniku decyzji Sławomira Nowaka sprzed 4 lat na Polskę nałożono 80-milionową karę

Na Ukrainie konieczne jest utworzenie funduszu drogowego, a firma, którą będzie kierował, powinna pogłębić współpracę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz Bankiem Światowym – stwierdził Nowak, który dodał, że jego celem jest szybka modernizacja i rozbudowa dróg na Ukrainie.

To nie pierwszy raz, kiedy politycy związani z rządami poprzedniej koalicji PO-PSL uzyskują ważne posady u naszych wschodnich sąsiadów. Parę miesięcy temu Wojciech Balczun, były prezes PKP Cargo, został dyrektorem generalnym ukraińskich kolei państwowych Ukrzaliznycia.

Sławomir Nowak sprawował funkcję ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w latach 2011-2013, kiedy premierem polskiego rządu był Donald Tusk. Podał się do dymisji po tym, jak ujawniono, że pominął w oświadczeniu majątkowym zegarek za 10 tys. zł.

Warto przeczytać: Były senator PO skazany za „nieudolne usiłowanie posiadania kokainy”

Podziel się