Szukaj

Zdjęcia domniemanego zamachowca z Petersburga[FOTO]

03-04-2017 18:23
Podejrzany - zamach w Petersburgu Fot. rentvchannel / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W rosyjskich mediach pojawiły się zdjęcia domniemanego sprawcy ataku na metro w Petersburgu. Zamachowiec miał wrzucić do wagonu plecak, w którym znajdował się ładunek wybuchowy. W wyniku eksplozji śmierć poniosło ok. 10 osób, a 50 zostało rannych.

Media podają kolejne informacje związane z dzisiejszym zamachem w Rosji, do którego doszło ok. godz. 14.30 w metrze w Petersburgu. Opublikowano także zdjęcia z monitoringu, które mają przedstawiać domniemanego sprawcę. Oficjalnie nie zostało potwierdzone, czy mężczyzna widoczny na zdjęciach jest zamachowcem.

Uwagę zwraca od razu broda mężczyzny – w taki sposób często strzygą się fundamentaliści islamscy, aby podkreślić w ten sposób naśladowanie proroka Mahometa. Wśród muzułmańskich radykałów broda uważana jest za znak ortodoksji i wyraz przynależności do wspólnoty religijnej, być może dlatego mężczyzna został uznany za podejrzanego.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczna reakcja widzów arabskiej telewizji na zamach w Rosji [FOTO]

Czytaj też: PILNE! Dwa wybuchy w metrze w Petersburgu. 10 osób nie żyje, wiele rannych. Prawdopodobny zamach [FOTO+WIDEO]

Przy okazji warto podkreślić, że choć na razie żadna organizacja terrorystyczna nie przyznała się do przeprowadzenia ataku, to jednak niektórzy muzułmanie są bardzo uradowani atakiem w Rosji. Więcej tutaj: Skandaliczna reakcja widzów arabskiej telewizji na zamach w Rosji [FOTO].

Warto przeczytać: Rosjanin chciał się zemścić za zamach w Petersburgu. Spalił więc wioskę

Podziel się