Szukaj

Skandaliczne zachowanie ZDF po wygranej polskich skoczków. Czyżby zemsta? [WIDEO]

29-01-2017 18:52
Zwycięstwo Polaków w Willingen YouTube / screen YouTube
Podziel się

Sobotni konkurs drużynowy w Willingen zakończył się zwycięstwem polskich skoczków. Oburzenie kibiców wywołało natomiast zachowanie niemieckiej telewizji publicznej ZDF, która zakończyła wcześniej relację z zawodów, nie pokazując momentu dekoracji i odegrania polskiego hymnu narodowego.

Dla Polaków sobotnia wygrana na skoczni w Willingen była drugim zwycięstwem drużynowym w tym sezonie. Za naszym zespołem, w którym znaleźli się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Maciej Kot, kolejne miejsce na podium zajęli Austriacy i Niemcy. Wygrana Polaków chyba nie była na rękę ZDF, gdyż w relacji niemieckiej telewizji nie pokazano zarówno momentu wręczenia nagród, jak i odegrania „Mazurka Dąbrowskiego”, który wraz z naszymi skoczkami odśpiewali obecni na zawodach polscy kibice.

Koniecznie przeczytaj: #GermanDeathCamps podjedzie po siedzibę ZDF

Czytaj też: Protest w Londynie pod siedzibą ZDF

O zdarzeniu poinformował korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz.

Oczywiście mogła to być niezamierzona przerwa w transmisji niemieckiej telewizji spowodowana problemami technicznymi czy zwykła wpadka, a nie celowe działanie, jednak jest to mało prawdopodobne, zwłaszcza, że w ostatnim czasie ZDF jest mocno skonfliktowana z polskimi internautami, którzy przyłączyli się do akcji #GermanDeathCamps. Więcej tutaj: „Niemieckie Obozy Śmierci” - akcja polskich internautów odpowiedzią na bezczelność niemieckiej telewizji. Dołącz się!

Poniżej dekoracja polskich skoczków i odegranie polskiego hymnu, które nie zostały pokazane przez stację ZDF:

Warto przeczytać: „Słowa mają znaczenie”. Polska ambasada przyłącza się do #GermanDeathCamps [WIDEO]

Podziel się