Szukaj

Izrael: Zdewastowano katolicki cmentarz w Beit Dżamal. Stanowcza reakcja polskiego konsula [foto]

18-10-2018 16:40
Katolicki cmentarz w Izraelu Fot. PLinIsrael / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Nieznani sprawcy zdewastowali około 30 nagrobków znajdujących się na katolickim cmentarzu w Beit Dżamal niedaleko Jerozolimy. Izraelska policja przyznała, że powodem tego przestępstwa mogła być nienawiść. W tej sprawie zainterweniował już m.in. polski konsul.

Zniszczenia odkryli opiekujący się tym miejscem zakonnicy oraz ludzie odwiedzający groby swoich bliskich. Policja poiformowała, że na miejsce wysłano śledczych, którzy postarają się ustalić tożsamość sprawców:

W dochodzeniu korzystamy z wszelkich dostępnych nam środków, by ująć odpowiedzialnych.

Do tej sprawy odnosła się m.in. ambasada RP w Izraelu. W mediach społecznościowych opublikowała tweet, w którym poinformowała o zdarzeniu i zapewniła o swoim zaangażawaniu w wyjaśnienie tego incydentu:

Koniecznie przeczytaj: Wyznaczono nowego ambasadora Izraela w Polsce. Anna Azari odchodzi. „Już dawno powinna zostać odwołana” [foto]

Czytaj też: Ukraińcy politycy domagają się usunięcia lwów z Cmentarza Orląt Lwowskich. „To symbol polskiej okupacji”

Dewastację katolickiego cmentarza potępiła również ambasada Izraela w Polsce. W swoim oświadczeniu zaapelowała o wzajemny szacunek i dialog wyznawców różnych religii:

Szacunek i dialog są jedyną drogą do pokojowego współistnienia wyznawców różnych religii.

Według izraelskiej gazety „Haarec” to nie pierwszy akt nienawiści wymierzony w katolicki cmentarz i położony obok klasztor salezjanów. W 2013 roku w drzwi tego budynku rzucony został koktajl Mołotowa, a na ścianach wymazano nienawistne napisy. Z kolei w 2016 roku zdewastowano posągi znajdujące się w domu modlitwy.

Warto przeczytać: Nergal: „O, k**wa, imigranci! Brońmy się!” - Motłoch kupuje ten prymitywny populizm. Tymczasem bez imigrantów nie będzie ewolucji

Podziel się