Szukaj

Ogromna tragedia we Włoszech. Zawalił się most w Genui. Katastrofa pochłonęła dziesiątki ofiar [wideo]

14-08-2018 16:25
Zawalił się most w Genui Fot. HeyNet.pl / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował Reuters, w Genui na północy Włoch zawalił się fragment mostu na autostradzie A10. Długi odcinek tej konstrukcji runął z wysokości około 100 metrów. Pod gruzami zawalonego fragmentu wiaduktu wciąż uwięzieni są ludzie. Władze kraju potwierdziły, iż zginęły co najmniej 22 osoby, zaś 7 jest ciężko rannych. Jak jednak podkreślono, ten bilans może jeszcze znacznie wzrosnąć.

Jak informują media, we wtorek około godziny 11:30 zawalił się odcinek o długości 200 metrów. Z relacji naocznych świadków wynika, że wiadukt runął, gdy uderzył w niego piorun.

Włoska Obrona Cywilna podała, iż w momencie zawalenia się wiaduktu znajdowało się na nim około 30-35 samochodów osobowych oraz trzy tiry. Jak dotąd, ratownicy zdołali wydobyć z wraków dwie żywe osoby. Obecnie 10 osób uważa się za zaginione.

Koniecznie przeczytaj: Genua: Dramatyczny film z akcji ratunkowej. Ranny mężczyzna przez kilka godzin wisiał 20 metrów nad ziemią [wideo]

Czytaj też: Włochy: Imigranci brutalnie zaatakowali policjanta. Mężczyzna cudem uniknął śmierci [foto]

Służby medyczne wciąż nieoficjalnie informują o „dziesiątkach zabitych”. Dokładny bilans zdarzenia, określanego w mediach jako gigantyczna katastrofa budowlana, nie jest znany. Nie wiadomo również, co było jej główną przyczyną. Telewizja RAI przypomniała, że już wcześniej wiadukt był obiektem wzmożonej uwagi ze strony ekspertów, ponieważ „były z nim problemy”.

Budowę tego wiaduktu ukończono w 1967 roku. W sumie liczy on 1200 metrów. Wznosi się na trzech filarach ze zbrojonego betonu na wysokość 90 metrów nad rzeką Poicevera i częściowo nad budynkami peryferii Genui.

Warto przeczytać: Włochy: kobieta nago uciekała z mieszkania przed muzułmaninem, który ją katował

Podziel się