Szukaj

Berlin: w związku z zamachem zatrzymano 40-letniego Tunezyjczyka

28-12-2016 19:30
Zamach w Berlinie - ciężarówka wjechała w tłum Fot. CNN / Twitter / screen
Podziel się

Niemiecka policja zatrzymała w środę 40-letniego Tunezyjczyka, którego numer i dane znajdowały się w telefonie należących do Anisa Amriego, imigranta z Tunezji, uznawanego za sprawcę zamachu przeprowadzonego w Berlinie 19-grudnia.

Niemiecka prokuratura federalna poinformowała, iż podejrzewa, że zatrzymany Tunezyjczyk kontaktował się z Amrim. W krótkim oświadczeniu podano:

Nieżyjący Anis Amri zachował w swoim telefonie komórkowym numer tego 40-letniego obywatela tunezyjskiego. Dalsze ustalenia śledztwa sugerują, że mógł on być powiązany z atakiem.

„Der Spiegel”, w internetowym wydaniu tygodnik twierdzi, że zatrzymany miał utrzymywać z Anisem Amrim regularny kontakt.

Koniecznie przeczytaj: Po zamachu w Berlinie Niemcy mają nowego bohatera. Jest nim... imigrant z Libanu

Czytaj też: Posłowie okupujący Sejm wydali „oświadczenie” ws. zamachu w Berlinie [WIDEO]

W poniedziałek, 26 grudnia niemiecka policja przeprowadziła rewizję w firmie i domu zatrzymanego mężczyzny. Prokuratura najpóźniej w czwartek musi przedstawić podstawy ewentualnego aresztowania podejrzanego. Dane 40-letniego Tunezyjczyka nie zostały upublicznione.

W zamachu dokonanym 19 grudnia w Berlinie śmierć poniosło 12 osób, rannych zostało około 50. Jedną z ofiar terrorysty był polski kierowca Łukasz Urban.

Warto przeczytać: Szokujące ustalenia ws. zamachu w Berlinie. Tragedii można było zapobiec w bardzo prosty sposób. Wystarczyło na czas wysłać dokumenty...

Podziel się