Szukaj

PILNE! Zatrzymano podejrzanego o dokonanie zamachu na piłkarzy Borussii Dortmnd

12-04-2017 15:34
Uszkodzony autokar Borrusi Dorrtmund Fot. Voice of Europe / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wczorajszy atak na zawodników Borussii Dortmund oficjalnie uznany został za zamach terrorystyczny. Dzisiaj niemiecka prokuratura poinformowała o zatrzymaniu islamisty, który podejrzewany jest o podłożenie ładunków wybuchowych, które eksplodowały przy autokarze BVB.

Dwóch podejrzanych islamistów znalazło się pod naszą obserwacją. Mieszkania obydwóch zostały przeszukane i jeden z nich został zatrzymany – oświadczył prokurator Frauke Koehler.

Według ustaleń śledczych, bomby, które wczoraj eksplodowały przy autokarze Borussii Dortmnd, naszpikowane były metalowymi, ostrymi przedmiotami, aby spowodować jak największe obrażenia wśród ofiar. Dużo szczęścia mieli zawodnicy niemieckiego klubu – ładunki wybuchły prawdopodobnie zbyt późno, ograniczając liczbę rannych.

Koniecznie przeczytaj: Zamach na piłkarzy BVB to dopiero początek ataków. Wiadomo, kto będzie kolejnym celem islamistów

Czytaj też: Antifa wzięła odpowiedzialność za zamach w Dortmundzie. Powód był tak absurdalny, że nikt nie uwierzył…

Zawodnik Borussii Marco Bartra odniósł poważniejsze obrażenia niż początkowo przyjmowano. Wczoraj w pierwszych komunikatach podawano, że piłkarz został lekko ranny w rękę. Dzisiaj jednak przedstawiciel policji powiedział, że stan piłkarza „został wieczorem skorygowany z lekko rannego na ciężko rannego”. Bartra miał złamaną kość promieniową i musiał być operowany.

Niemiecka prokuratura przekazała również, że na miejscu zamachu znaleziono trzy listy (wcześniej informowano o jednym). Treść tych wiadomości wskazuje, że za zamachem stoją islamiści powiązanoi z ISIS. Według dziennika „Sueddeutsche Zeitung” jeden z listów zaczyna się słowami „W mieniu Allaha łaskawego i miłosiernego”. Autorzy oświadczenia odnoszą się m.in. do udziału niemieckich samolotów w działaniach wojennych w Syrii.

Warto przeczytać: Skandaliczna reakcja widzów arabskiej telewizji na zamach w Rosji [FOTO]

Podziel się