Szukaj

Zbrodniarze wojenni powiązani z ISIS zatrzymani w Niemczech. Planowali zamach w Düsseldorfie

02-03-2017 16:05
Policja niemiecka Fot. Marco / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W Niemczech zatrzymano dwóch terrorystów należących do organizacji Al-Nusra. Jeden z mężczyzn jest podejrzewany o wykonywanie masowych egzekucji na terenie Syrii w 2013 roku.

Prokuratura federalna w Niemczech wydała nakaz aresztowania dwóch Syryjczyków, którzy brali udział w walkach po stronie terrorystów. Jeden z nich, 35-letni Abdalfatah jest podejrzewany o dokonanie zbrodni wojennych na 36 cywilach. Terrorysta wykonywał wyroki śmierci na polecenie sądu szariackiego.

Wiadomo również, że oskarżony brał aktywnie udział w przemycie i magazynowaniu broni, a także zajmował się sprawami administracyjnymi i transportowymi.

Koniecznie przeczytaj: Jak muzułmanie reagują na zamach w Londynie? Widzowie arabskiej telewizji są... zachwyceni! [FOTO]

Czytaj też: PILNE: Uzbrojony mężczyzna wjechał w tłum ludzi w Niemczech [WIDEO]

Najważniejszą kwestią z punktu widzenia bezpieczeństwa Niemiec i rzeczywistym powodem aresztowania jest ustalenie powiązań obu terrorystów z innymi dżihadystami należącymi do ISIS. Zatrzymani bojownicy z Frontu Al- Nusra mogli brać udział w przygotowaniach zamachu, jaki był planowany 2016 roku w Düsseldorfie. Masakra miała rozegrać się w starej części miasta, ale dzięki działalności służb bezpieczeństwa udało się temu zapobiec.

Warto przeczytać: Polak wyjechał do Syrii walczyć dla ISIS. Teraz poinformowano o jego śmierci w zamachu samobójczym

Podziel się