Szukaj

Zatrzymano domniemanego organizatora zamachu w Petersburgu. Rosyjska telewizja pokazała akcję służb [WIDEO]

17-04-2017 23:58
Zatrzymanie podejrzanego o zorganizowanie zamachu w Petersburgu Fot. RT / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) zatrzymała w poniedziałek kolejnego podejrzanego w sprawie zorganizowania zamachu w petersburskim metrze, który miał miejsce 3 kwietnia br.

Podano, że do zatrzymania doszło w obwodzie moskiewskim, a podejrzany to pochodzący z Azji Środkowej 27-letni Abror Azimow. Mężczyzna w momencie schwytania miał przy sobie broń.

Według ustaleń rosyjskich służb Azimow szkolił Akbarżona Dżaliłowa, pochodzącego z Kirgistanu 23-letniego obywatela Rosji, który zdetonował w wagonie metra umieszczony w plecaku ładunek wybuchowy.

W wyniku eksplozji, która nastąpiła między stacjami Siennaja Płoszczad i Technołogiczeskij Institut w Petersburgu, zginęło 15 osób, wiele zostało rannych. W związku z zamachem zatrzymano kilka osób - ośmiu mężczyznom postawiono zarzuty terroryzmu; sześciu z nich pochodzi z państw Azji Środkowej.

Koniecznie przeczytaj: Rosjanin chciał się zemścić za zamach w Petersburgu. Spalił więc wioskę

Czytaj też: PILNE! Dwa wybuchy w metrze w Petersburgu. 10 osób nie żyje, wiele rannych. Prawdopodobny zamach [FOTO+WIDEO]

Choć nie ustalono jeszcze, jaki był motyw zamachu w Petersburgu, to Reuters podaje, że Dżaliłow wykazywał zainteresowanie islamem, a wielu jego znajomych przyłączyło się do dżihadystów w Syrii.

Warto przeczytać: Skandaliczna reakcja widzów arabskiej telewizji na zamach w Rosji [FOTO]

Podziel się