Szukaj

Nieletni sprawcy brutalnej napaści na Polakach w Rimini usłyszeli zarzuty. Afrykańczycy mogą liczyć na redukcję kary

10-12-2017 21:06
Sprawcy z Rimini zatrzymani przez policję Fot. Marbin / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowały włoskie media, sformułowany akt oskarżenia wobec nieletnich sprawców brutalnej napaści na dwoje Polaków w Rimini zawiera łącznie 8 zarzutów. Trzej młodociani przestępcy już 28 marca 2018 odpowiedzą przed trybunałem dla nieletnich w Bolonii.

Sprawcami brutalnej napaści na Polakach są dwaj bracia pochodzący z Maroka, którzy mają obecnie 15 i 17 lat, 16-letni Nigeryjczyk, a także ich pełnoletni przywódca, Kongijczyk Guerlin Butungu.   

Sąd dla nieletnich podjął decyzję, że młodociani przestępcy, którzy zaatakowali polskich turystów, będą sądzeni w trybie natychmiastowym, ponadto niniejsza rozprawa ma się odbywać za zamkniętymi drzwiami.   

Koniecznie przeczytaj: Włochy: kuriozalna decyzja UE. W niewielkiej wiosce zamieszkiwanej dotychczas przez 7 mieszkańców, zostanie ulokowanych aż 80 uchodźców

Czytaj też: Duński polityk znalazł rozwiązanie dla problemu masowej migracji. „Wszyscy uchodźcy powinni zostać deportowani do swoich ojczystych krajów”

Trzej mężczyźni mieszkają w tej samej okolicy, dokładnie w rejonie miasta Pesaro. Po aresztowaniu na początku września zostali umieszczeni różnych w zakładach karnych dla nieletnich mieszczących się w Rzymie, Turynie i Bolonii.

Adwokaci podejrzanych poinformowali, że wystąpią o osądzenie oskarżonych w trybie uproszczonym, co mogłoby otworzyć możliwość  redukcji kary nawet o jedną trzecią jej wysokości.

Pełnoletni przywódca gangu, Kongijczyk Guerlin Butungu, został już osądzony w zeszłym miesięcy. Rozprawa przeprowadzona w trybie uproszczonym, zakończyła się wyrokiem sądu w Rimini, który wymierzył mu karę 16 lat więzienia. Więcej tutaj: Włoski sąd skazał gwałciciela z Rimini na 16 lat więzienia

Warto przeczytać: Niemiecka telewizja „radzi” krajom V4: „albo Polska, Czechy i Węgry przyjmą uchodźców, albo powinny opuścić UE” [WIDEO]

Podziel się