Szukaj

To nagranie mrozi krew w żyłach. Żarłacz biały niespodziewanie zaatakował badacza [wideo]

08-08-2018 22:14
Żarłacz biały zaatakował badacza Fot. Atlantic White Shark Conservancy / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Pracownicy Atlantic White Shark Conservancy (AWSC) opublikowali nagranie, na którym widać, jak podczas ich niedawnej akcji rekin zaatakował członka załogi stojącego na wybiegu na łodzi. Do tego incydentu doszło u wybrzeży półwyspu Cape Cod.

Działacze AWSC w komentarzu do nagrania napisali:

Podczas wyjazdów badawczych widzieliśmy i słyszeliśmy od rybaków i żeglarzy o atakach rekinów. Takie incydenty są rzadkie, ale to wideo jest dowodem, że z pewnością się zdarzają. Ten przykład jest przestrogą, że będąc na wodzie, nigdy nie należy tracić czujności.

Atlantic White Shark Conservancy to organizacja, która zajmuje się szeroko pojętą ochroną żarłaczy białych. Jej pracownicy prowadzą różnego rodzaju badania i organizują również akcje promocyjne, w trakcie których zwracają uwagę na problemy tych zwierząt.  

Koniecznie przeczytaj: Brazylia: Niecodzienny atak mrówek na gniazdo os. Inżynier opublikował nagranie. Bardzo szybko stało się hitem internetu [wideo]

Czytaj też: Legionowo: To nagranie wywołało burzę. Zamiast pomóc epileptykowi… odprawiali egzorcyzmy [wideo]

Żarłacz biały to jeden z największych rekinów drapieżnych, groźnych również dla człowieka. Największe osobniki ważą nawet 3 tony i mają 7 metrów długości.

Warto przeczytać: Brutalny atak na Kornela Morawieckiego pod Sejmem. Szokujące okrzyki. Na czele feministka ze Strajku Kobiet [foto+wideo]

Podziel się