Szukaj

Szokujące nagranie. Kierowca zapatrzył się w swój telefon i doprowadził do tragicznego wypadku [wideo]

03-10-2018 18:36
Tragiczny wypadek w UK Fot. daily Online / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Szkocka prokuratura opublikowała nagranie, na którym widać, jak 34-letni kierowca ciężarówki David Shields doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku. Mężczyzna uderzył w inny pojazd, ponieważ w trakcie jazdy bawił się telefonem i nie zwracał uwagi na to, co dzieje się na drodze.

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze A75 na trasie z Gretny do Stranraer w lutym zeszłego roku. Kamera umieszczona w ciężarówce, którą jechał 34-letni mężczyzna uchwyciła moment, w którym doszło do uderzenia w samochód 66-letniej Yvonne Black.

Jak widać na nagraniu, David Shields przez pewien moment nie zwracał uwagi na drogę, gdyż sprawdzał coś na ekranie swojego telefonu. Gdy w końcu podniósł głowę, zauważył przed sobą kolumnę samochodów. Na jakąkolwiek reakcję było już za późno.

Koniecznie przeczytaj: Kierowca ciężarówki ostrzegał imigrantów, że nie jedzie do Wielkiej Brytanii. Nie chcieli go słuchać, więc dostali nauczkę [wideo]

Czytaj też: Niezwykle groźny wypadek na Warmii. Ukraiński kierowca TIR-a nie wyhamował przed zakrętem i uderzył w busa [wideo]

W wyniku wypadku 66-letnia kobieta doznała poważnych obrażeń ciała. W stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala w Glasgow, gdzie zmarła po 14 dniach.

Sąd skazał kierowcę ciężarówki na karę pięciu lat pozbawienia wolności. Ponadto nałożył na niego zakaz prowadzenia pojazdów na okres 7,5 lat.

Warto przeczytać: UK: Niezwykle groźny wypadek na rondzie. Samochód dosłownie wyleciał w powietrze [wideo]

Podziel się