Szukaj

Francja w ogniu. Dosłownie. W całym kraju wybuchły ogromne zamieszki po finale MŚ [wideo]

16-07-2018 12:12
Zamieszki w Paryżu po finale MŚ Fot. Daily Mail / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Wczoraj po finale mistrzostw świata w Rosji w Paryżu na Polach Elizejskich doszło wielkiej zadymy. Jak podają francuskie media, grupy chuliganów i młodzieżowe bandy z imigranckich gett przeszkodziły kibicom w spokojnym świętowaniu zwycięstwa Trójkolorowych. Podobnie było w innych francuskich miastach.

Chuligani, głównie imigranci, demolowali zaparkowane samochody, motocykle i niszczyli witryny sklepowe czy kioski z prasą. Dochodziło też do rabunków.

W Paryżu miały miejsca ogromne starcia z policją. Wyglądało to jak regularna bitwa. W stronę funkcjonariuszy rzucano m.in. race i płyty chodnikowe. Policja w odpowiedzi użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych. Ostatecznie Pola Elizejskie zostały otoczone przez kordony policji. W wyniku starć jedna osoba została poważnie ranna, kilka innych ma mniejsze obrażenia. TF1 informowała, że północna część Pól Elizejskich została ewakuowana.

Koniecznie przeczytaj: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: To może być najbardziej krwawy mundial w historii. ISIS chce zamordować największe gwiazdy futbolu [FOTO]

Zamieszki wybuchły także w m.in. w Lyonie, Grenoble, Cannes, Strasburgu i Nantes.

Warto przeczytać: Kolejne zamieszki we Francji. Na jednym z osiedli imigranci starli się z policją. Sceny jak z filmu wojennego [WIDEO]

Podziel się