Szukaj

Brutalne zamieszki w Wenezueli. Pancerny pojazd wjechał w tłum protestujących [WIDEO +18]

06-05-2017 02:42
Wóz pancerny, zamieszki, Wenezuela Fot. Venezuelan Protests / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Protesty przeciwników obecnego rządu w Wenezueli są w coraz bardziej bezwzględny sposób tłumione. W środę w tłum demonstrantów w Caracas wjechał opancerzony pojazd rządowy, w wyniku czego młody mężczyzna został poważnie ranny.

W Wenezueli już od ponad miesiąca trwają demonstracje, których uczestnicy domagają się ustąpienia oskarżanego o dyktaturę prezydenta Nicolasa Maduro i rozpisania nowych wyborów. W wyniku starć z policją zginęło już ponad 30 osób, setki osób zostało rannych, aresztowano ponad 1,3 tysiąca demonstrantów.

Tylko w czasie starć z policją w środę w Chacao, dzielnicy stolicy Wenezueli, Caracas, ranny odniosło 160 osób. Policja użyła gumowych pałek i armatek wodnych. W innej dzielnicy Caracas, Las Mercedes, gdzie również doszło do zamieszek zginął 17-latek.

Koniecznie przeczytaj: Rozpędzony samochód wjechał w tłum na Time Square [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Sprawca tragedii na Time Square rozmyślnie wjechał w tłum ludzi. „Chciałem ich wszystkich zabić

W Internecie pojawiło się nagranie zarejestrowane w środę 3 maja, na którym widać brutalność policji tłumiącej protesty. W pewnym momencie w tłum manifestantów wjeżdża opancerzony pojazd Bolwariańskiej Gwardii Narodowej. Samochód zapalił się, po tym jak został trafiony butelką z benzyną. Na jednym z ujęć widać mężczyznę leżącego pod kołami wozu. Ciężko ranny Wenezuelczyk trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niezadowolenie społeczne związane jest bez wątpienia z tragiczną sytuacją kraju, do jakiej doprowadzili rządzący socjaliści. W Wenezueli panuje głód, dochodzi do tego, że ludzie giną w walce o jedzenie, a rząd ochrania piekarnie i obstawia trasy z ciężarówkami, które dostardzają żywność. Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego w tym roku inflacja w Wenezueli wyniesie aż 700%.

Warto przeczytać: Zamach w Londynie. Van wjechał w tłum ludzi na moście [FOTO + WIDEO]

Podziel się