Szukaj

Zamieszki w USA. Lewacy z Antify bili kobiety i atakowali je gazem pieprzowym [WIDEO]

02-02-2017 20:30
Zamieszki w Berkeley Fot. Hotep Jesus / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Stanach Zjednoczonych środowiska lewicowe nadal nie mogą pogodzić się z wygraną Donalda Trumpa. W środę doszło do zamieszek na Uniwersytecie Berkeley w Kalifornii, gdzie miał odbyć się wykład konserwatywnego publicysty, który jest zwolennikiem nowego prezydenta.

Milo Yiannopoulosa to znany w Stanach Zjednoczonych sympatyk Donalda Trumpa, który mimo bycia Żydem, gejem i imigrantem (urodził się w Grecji i ma brytyjskie obywatelstwo) jest wyjątkowo nielubiany przez środowiska lewicowe.

Dziennikarza piszący dla konserwatywnego i antyimigranckiego portalu „Brebait” miał wygłosić na Uniwersytecie Berkeley wykład, jednak w wyniku burd wywołanych przez lewicowych aktywistów jego wystąpienie zostało przerwane, a Yiannopoulosa ewakuowany. Wandale wybijali szyby i próbowali podpalić budynek.

Koniecznie przeczytaj: USA: Lewicowy aktywista rzucił się na samochód. Kierowca… przyśpieszył [WIDEO]

Czytaj też: Genialna akcja Polaka w USA. Wszedł w tłum przeciwników Trumpa i powiedział, co myśli o nazywaniu go nazistą [WIDEO]

Władze uczelni twierdzą, że protesty wywołało około 150 ubranych na czarno agitatorów. Zadymiarze wkrótce wyszli na ulice i zaczęli niszczyć kolejne budynki.

Co ciekawe, przeciwnicy Trumpa znowu zdewastowali lokal Starbucksa, nie przejmując się specjalnie tym, że właściciel sieci kawiarni ma podobnie jak oni lewicowe poglądy.

Manifestująca lewica zrobiła sobie nawet ognisko.

Członkowie Antify atakowali również kobiety, które przyszły na wykład na uniwersytecie. Ciekawe, co w tym czasie robiły feministki, które na co dzień piętnują atakowanie kobiet.

Warto przeczytać: Niektórzy nadal nie mogą się pogodzić z wygraną Trumpa. Zamieszki na ulicach Waszyngtonu w dniu inauguracji [WIDEO]

Podziel się