Szukaj

Zamieszki w USA. Lewacy z Antify bili kobiety i atakowali je gazem pieprzowym [WIDEO]

02-02-2017 20:30
Zamieszki w Berkeley Fot. Hotep Jesus / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Stanach Zjednoczonych środowiska lewicowe nadal nie mogą pogodzić się z wygraną Donalda Trumpa. W środę doszło do zamieszek na Uniwersytecie Berkeley w Kalifornii, gdzie miał odbyć się wykład konserwatywnego publicysty, który jest zwolennikiem nowego prezydenta.

Milo Yiannopoulosa to znany w Stanach Zjednoczonych sympatyk Donalda Trumpa, który mimo bycia Żydem, gejem i imigrantem (urodził się w Grecji i ma brytyjskie obywatelstwo) jest wyjątkowo nielubiany przez środowiska lewicowe.

Dziennikarza piszący dla konserwatywnego i antyimigranckiego portalu „Brebait” miał wygłosić na Uniwersytecie Berkeley wykład, jednak w wyniku burd wywołanych przez lewicowych aktywistów jego wystąpienie zostało przerwane, a Yiannopoulosa ewakuowany. Wandale wybijali szyby i próbowali podpalić budynek.

Władze uczelni twierdzą, że protesty wywołało około 150 ubranych na czarno agitatorów. Zadymiarze wkrótce wyszli na ulice i zaczęli niszczyć kolejne budynki.

Co ciekawe, przeciwnicy Trumpa znowu zdewastowali lokal Starbucksa, nie przejmując się specjalnie tym, że właściciel sieci kawiarni ma podobnie jak oni lewicowe poglądy.

Koniecznie przeczytaj: USA: Lewicowy aktywista rzucił się na samochód. Kierowca… przyśpieszył [WIDEO]

Czytaj też: Genialna akcja Polaka w USA. Wszedł w tłum przeciwników Trumpa i powiedział, co myśli o nazywaniu go nazistą [WIDEO]

Manifestująca lewica zrobiła sobie nawet ognisko.

Członkowie Antify atakowali również kobiety, które przyszły na wykład na uniwersytecie. Ciekawe, co w tym czasie robiły feministki, które na co dzień piętnują atakowanie kobiet.

Warto przeczytać: USA: Brutalny atak na biskupa w czasie mszy [WIDEO]

Podziel się