Szukaj

Piekło w Paryżu. Stolica Francji zamieniła się w strefę wojny. Rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego [foto+wideo]

02-12-2018 14:47
Zamieszki w Paryżu Fot. euroews / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Protesty „żółtych kamizelek” nie ustają. Wczoraj w centrum Paryża ponownie doszło do brutalnych starć z policją. Rannych zostało ponad sto osób. Francuski rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego.

W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne szokujące nagrania z Paryża. Francuska policja do tłumienia protestów użyła m.in. gazu łzawiącego i armatek wodnych. Sytuację w rejonie Pól Elizejskich udało się opanować dopiero po trzech godzinach regularnej walki.

Koniecznie przeczytaj: Kolejne zamieszki we Francji. Na jednym z osiedli imigranci starli się z policją. Sceny jak z filmu wojennego [WIDEO]

Czytaj też: Szokująca scena zarejestrowana w Paryżu. Muzułmanin jasno dał do zrozumienia, jaki jest jego stosunek do kobiet [WIDEO]

Według raportu policji podanego w niedzielę, w samym Paryżu w sobotę ranne zostały 133 osoby, w tym 23 funkcjonariuszy. Zatrzymano około 400 osób.

W czasie zamieszek obrzucono farbą policyjne radiowozy, spalono kilkanaście pojazdów i podpalono kilka budynków. Według Reutersa, z jednego z radiowozów zaginął również... karabin szturmowy. Z powodu sobotnich zajść zamknięto 19 stacji paryskiego metra.

Władze podają, że sprawcami aktów wandalizmu są grupy chuliganów, które podłączają się pod protesty. Szef MSW oświadczył, że większość zatrzymanych stanowią zwykli demonstranci „podpuszczeni” przez chuliganów.

Mimo zniszczeń w mieście i blokad dróg w całej Francji, protesty przeciw polityce prezydenta Emmanuela Macrona i podwyżce cen paliw popiera aż 85% społeczeństwa.

Rząd w związku z trudną sytuacją bierze pod uwagę możliwość wprowadzenia stanu wojennego.

Francuski rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego; ma to zapobiec wystąpieniu kolejnych rozruchów

- powiedział w niedzielę rzecznik gabinetu Benjamin Griveaux.

Wezwał również protestujących do dialogu.

Pozostałe zdjęcia i nagrania ze wczorajszych zamieszek poniżej:

Warto przeczytać: Grupa Romów napadła starszego mężczyznę przy bankomacie w Paryżu. Rabunek jednak się nie udał [WIDEO]

Podziel się