Szukaj

Miłośnicy imigrantów zdemolowali Neapol. Ponad 30 osób rannych [WIDEO]

12-03-2017 01:48
Zamieszki w Neapolu wywołane przez lewicę Fot. Ruptly TV / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Demonstracja przeciwników wizyty lidera prawicowej Ligi Północnej Matteo Salviniego w Neapolu szybko przerodziła się w brutalne uliczne starcia, w czasie których zostało rannych 28 policjantów i 6 manifestantów.

Liga Północna to włoskie antyimigracyjne ugrupowanie, które w sondażach może liczyć na 12-procentowe poparcie. Partia ma także wielu przeciwników. Kiedy jej przywódca Matteo Salvini przyjechał w sobotę na konwent swoich sympatyków do Neapolu, w mieście wybuchły zamieszki. Wywołały je środowiska lewicowe, do których szybko dołączyli znani z brutalnych metod walki i swojej sympatii dla imigrantów anarchiści z „Black Block”.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump w czasie spotkania z Angelą Merkel: „Imigracja jest przywilejem, nie prawem” [WIDEO]

Czytaj też: Zamieszki we Francji. Dziki atak imigrantów na policyjny radiowóz [WIDEO]

Media relacjonując zdarzenie, pisały o ulicznych walkach. W starciach z policją lewaccy bojówkarze używali kamieni, petard i koktajli Mołotowa. Do akcji musiały wkroczyć specjalne oddziały do tłumienia zamieszek. Użyto m.in. gazu łzawiącego i armatek wodnych.

W centrum miasta doszło do poważnych zniszczeń. Uliczne starcia wywołały panikę wśród przechodniów, którzy szukali schronienia w nielicznych otwartych sklepach – większość lokali zamknięto w obawie przed wandalami.

Policja zatrzymała sześć najbardziej agresywnych uczestników zajść.

Warto przeczytać: Zamieszki we Francji. Radiowóz na sygnale ucieka na wstecznym przed… goniącymi go imigrantami [WIDEO]

Podziel się