Szukaj

Zamieszki w Magdeburgu, kilkunastu rannych policjantów [FOTO]

25-06-2017 19:16
Zamieszki w Magdeburgu, czerwiec 2017 Fot. Niezależny Serwis Wiadomości / youtube / screen YouTube
Podziel się

Około 150 młodych ludzi, w tym wielu imigrantów, starło się z policją w centrum Magdeburga. Jeden policjant jest ciężko ranny, kilkunastu innych odniosło lżejsze obrażenia.

Około godziny 2 w nocy patrol policyjny i karetka, wezwane do rannej osoby, zostały zaatakowane na ulicy w Magdeburgu. W stronę funkcjonariuszy poleciały kamienie i butelki. Ściągnięto posiłki.

Zamieszki trwały kilka godzin. Nad ranem policja została zaatakowana ponownie. Sytuację udało się opanować dopiero około godziny 6 rano.

Potwierdzam, że doszło do zmasowanego ataku na funkcjonariuszy. Policjanci zostali obrzuceni kamieniami i butelkami. W ataku uczestniczyło około 150 osób – powiedział Polskiemu Radiu rzecznik prasowy saksońskiej policji.

Koniecznie przeczytaj: Zamieszki na greckiej wyspie. Imigranci zaatakowali policję

Czytaj też: Kamera zarejestrowała moment, w którym policjanci zastrzelili trzech terrorystów w Londynie [WIDEO 18+]

Według niego policję zaatakowała grupa około 150 młodych, agresywnych osób, w większości Niemców, ale w grupie było też kilkudziesięciu imigrantów.

Jeden policjant został ciężko ranny, 14 innych odniosło lżejsze obrażenia. Zatrzymano 7 osób, które jednak zostały wypuszczone. Większość uczestników zamieszek to niepełnoletni, dlatego sprawa prawdopodobnie trafi do sądu dla nieletnich.

W niedzielę od rana mieszkańcy centrum Magdeburga szacowali straty. W wyniku zamieszek zniszczone zostały samochody, powybijane szyby i witryny sklepów.

To już kolejny weekend, w który w niemieckich miastach dochodzi do zamieszek z udziałem lewicowej młodzieży i imigrantów. Przed tygodniem policja starła się z młodymi ludźmi w Berlinie (Imigranci i lewica starli się z policją w Berlinie... ).

Warto przeczytać: Zamieszki podczas festynu w Niemczech. „Agresja była porażająca” [FOTO]

Podziel się