Szukaj

Gorąco w Brukseli. Brutalne starcia policji z przeciwnikami paktu migracyjnego [foto+wideo]

16-12-2018 17:50
Zamieszki w Belgii Fot. No Comment TV / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Belgijska policja użyła armatek wodnych i gazu, aby stłumić demonstracje, do których doszło dzisiaj w pobliżu budynków Unii Europejskiej. Zgromadzony tłum protestował przeciwko przyjętemu w Marrakeszu paktowi migracyjnemu ONZ.

Podpisanie przez premiera Belgii paktu migracyjnego doprowadziło kilka dni temu do rozpadu rządzącej koalicji. Po odejściu Nowego Sojuszu Flamandzkiego (partia separatystyczna, opowiadająca się za secesją Flandrii) gabinet premiera Charlesa Michela nie ma już wymaganej większości.

Dzisiaj pod budynkami Komisji Europejskiej i Rady Europy w Brukseli odbył się marsz przeciwników paktu migracyjnego, które zainicjowały ruchy nacjonalistyczne.

Koniecznie przeczytaj: Belgia: starcia policji z demonstrującymi żołnierzami [WIDEO]

Czytaj też: Regularna bitwa w centrum Brukseli. Imigranci demolowali sklepy, atakowali policjantów, a nawet.. reporterów. Użyto helikoptera i armatek wodnych [WIDEO]

Już po przemówieniach liderów doszło do starć z policją. Demonstranci rzucali petardami, butelkami i wyłamanymi barierkami. Policja użyła armatek wodnych, gazu łzawiącego i oddziałów konnych. Pojawiają się informacje o rannych.

Nagrania i zdjęcia poniżej:

Warto przeczytać: PILNE! Eksplozja na dworcu w Brukseli. Zamachowiec z pasem szahida krzyczał „Allah akbar” [FOTO + WIDEO]

Podziel się