Szukaj

Zamieszki podczas festynu w Niemczech. „Agresja była porażająca” [FOTO]

17-07-2017 17:46
Schorndorf, Niemcy, festyn, zamieszki, imigranci Fot. dwnews / twitter / screen Twitter
Podziel się

Festyn w niemieckim Schorndorf zamienił się w pole bitwy. Imigranci molestowali seksualnie kobiety, po czym zaatakowali policję. Starcia trwały całą noc.

W mieście Schorndorf w pobliżu Stuttgartu w weekend rozpoczął się festyn. Zabawę zakłócili imigranci.

Zaczęło się od przypadków molestowania seksualnego uczestniczących w festynie kobiet, w tym 17-letniej dziewczyny do których dochodziło na miejskim rynku oraz w pobliżu dworca kolejowego. Podejrzani to Irakijczyk oraz trzech Afgańczyków, ubiegający się o azyl w Niemczech.

Koniecznie przeczytaj: Zamieszki na greckiej wyspie. Imigranci zaatakowali policję

Czytaj też: Niemcy w szoku. Tych chorób Europa dotąd nie znała. Tak nas „ubogacają” imigranci

W nocy z soboty na niedzielę na terenie miejscowego parku zamkowego zebrała się grupa około 1000 nastolatków. Według policji, „duża część z nich była obcego pochodzenia”. Atakowali uczestników festynu, obrzucili butelkami fasadę zamku.

Podczas próby zatrzymania jednego z agresorów, doszło do regularnej bitwy nastolatków z policją. Kilkudziesięcioosobowa grupa przez całą noc atakowała funkcjonariuszy. Radiowozy obrzucano butelkami. Część napastników była uzbrojona w noże i straszaki.

Agresja wobec policjantów była przerażająca – powiedział cytowany przez agencję DPA rzecznik policji.

Festyn ma się zakończyć we wtorek. Policja już zapowiedziała zaostrzenie środków bezpieczeństwa. Teren ma zostać lepiej oświetlony, na miejsce zostanie też ściągnięta większa liczba funkcjonariuszy.

Tymczasem kanclerz Niemiec Angela Merkel nie zamierza wycofywać się ze swojej „polityki otwartych drzwi” wobec imigrantów. W rozmowie z telewizją ARD oświadczyła, że nie dopuszcza wyznaczania limitu imigrantów.

W kwestii górnego limitu moje stanowisko jest jasne. Nie zaakceptuję żadnego – powiedziała.

Na ustalenie górnej granicy przyjmowanych imigrantów naciska szef koalicyjnego CSU Horst Seehofer.

Obecnie szacuje się, że tylko imigranci, którzy napłynęli do Niemiec w latach 2015-2016 stanowią już około 3 procent niemieckiego społeczeństwa.

Warto przeczytać: Muzułmańscy imigranci terroryzują niemiecki kurort. Mieszkańcy i turyści są zastraszeni

Podziel się