Szukaj

Zamieszki we Francji. Radiowóz na sygnale ucieka na wstecznym przed… goniącymi go imigrantami [WIDEO]

12-02-2017 21:27
Zamieszki na przedmieściach Paryża Fot. TARANIS NEWS / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Po tym jak francuscy policjanci zostali oskarżeni o pobicie i gwałt na 22-letnim imigrancie zamieszki na przedmieściach Paryża coraz bardziej przebierają na sile. Sytuacja wymyka się spod kontroli, a policja przegrywa w ulicznych starciach z chuliganami.

W wyniku zamieszek, które trwają już kolejny dzień na przedmieściach Paryża, zatrzymanych zostało zostało 37 osób. W Bobigny, które zamieszkiwane jest głównie przez imigrantów, wandale palą samochody i wybijają witryny lokali usługowych. Dzisiaj zdewastowano też m.in. przystanek na dworcu autobusowym i splądrowano bar szybkiej obsługi.

Przyczyną zamieszek ma być zdarzenia, do jakiego doszło 2 lutego. Policjanci w czasie zatrzymania mieli użyć przemocy w stosunku do podejrzanego o handel narkotykami czarnoskórego 22-latka, jeden z funkcjonariuszy miał również go zgwałcić przy pomocy policyjnej pałki.

Koniecznie przeczytaj: Zamieszki we Francji. Dziki atak imigrantów na policyjny radiowóz [WIDEO]

Czytaj też: Francja: Policjanci zgwałcili imigranta… pałką [WIDEO]

Sytuacja na przedmieściach Paryża pogarsza się, a policja wydaje się zupełnie tracić kontrolę nad tym, co się dzieje w imigranckich dzielnicach. Kłopoty francuskich służb dość obrazowo prezentuje nagranie umieszczone w sieci przez siostrzenicę liderki Frontu Narodowego, Marion Maréchal-Le Pen, na którym widzimy policyjny radiowóz, który… ucieka na wstecznym biegu przed biegnącymi ulicą imigrantami.

/div>

Poniżej inne nagrania z zamieszek w Bobigny

Warto przeczytać: Brutalny atak na pracowników ośrodka dla uchodźców w Niemczech. Imigranci użyli noży i metalowych prętów [WIDEO +18]

Podziel się