Szukaj

Dantejskie sceny w Paryżu. Zamieszki na Polach Elizejskich. Policja użyła siły przeciwko demonstrantom [foto+wideo]

24-11-2018 17:08
Paryż, zamieszki na Polach Elizejskich, Francja Fot. UM46x / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Dzisiaj w Paryżu doszło do starć tzw. „żółtych kamizelek” z policją. Protestujący kolejny dzień manifestowali swoje niezadowolenie z planowanej przez rząd podwyżki cen paliw.

Minister spraw wewnętrznych Francji Chistophe Castaner poinformował w sobotę, że w manifestacji w Paryżu wzięło udział około 8 tys. osób, a w całym kraju 23 tysiące. Media mówią o ok. 80 tys. osobach w całej Francji.

Protestujący mimo zakazu weszli na Pola Elizejskie i chcieli dostać się na centralny place de la Concorde, w pobliże parlamentu i pałacu prezydenckiego, aby demonstrować pod oknami siedziby Macrona. Doszło do starć z policją. Demonstranci zaatakowali funkcjonariuszy petardami, kamieniami, butelkami i metalowymi prętami. Służby w odpowiedzi użyły gazu łzawiącego, armatek wodnych i pałek.

Koniecznie przeczytaj: Szokujące nagrania z Francji. Wyjątkowa brutalność służb. „To policja pierwsza użyła przemocy” [foto+wideo]

Czytaj też: Francja: Polscy kierowcy zaatakowani przez „żółte kamizelki”. Demonstranci byli agresywni [foto]

Na zamieszczonych w sieci filmach i zdjęciach widać skalę dzisiejszych zamieszek.

Na jednym z nagrań widać, że protestujący mają wsparcie części policjantów.

Relacja na żywo poniżej:

Warto przeczytać: To nie jest flaga Francji. Tak były oznaczone wozy bojowe, który pacyfikowały „żółte kamizelki” [wideo]

Podziel się