Szukaj

A to ci pech! Zamachowiec-samobójca zdetonował bombę podczas… narady dżihadystów [WIDEO]

27-06-2017 14:21
Eksplozja w Iraku Fot. bnpositive / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Terrorysta najwyraźniej nie wytrzymał napięcia albo nie przykładał się podczas szkolenia. Bomba, którą był opasany, eksplodowała w obozie dżihadystów, zabijając bojowników i ich dowódców.

Do zdarzenia doszło w Mosulu, w okupowanym przez ISIS regionie Al Qa`im. Dżihadyści są tam w ciężkiej sytuacji, trwa ofensywa sił irackich. Tym razem bojownicy sami zadali sobie cios.

Grupa bojowników zebrała się na naradzie, podczas której miał zostać omówiony plan ataku. W spotkaniu uczestniczyło kilku dowódców oraz bojownicy, wśród nich szykujący się do dokonania zamachu zamachowcy-samobójcy.

Jeden z nich najwyraźniej nie opanował emocji, bądź nastąpił błąd techniczny, w każdym razie doszło do eksplozji ładunku, którym był obwieszony terrorysta. W wyniku wybuchu zginęli wszyscy bojownicy.

Koniecznie przeczytaj: Gdzie są bomby, które zrobił zamachowiec z Manchesteru?

Czytaj też: Wybuch paniki w strefie kibica w Turynie. Ogromna liczba rannych [WIDEO]

To już nie pierwszy przypadek, kiedy dżihadyści giną od własnej broni. Niekontrolowane eksplozje zdarzały się już wcześniej. Na nagraniu poniżej widać, jak w 2015 roku przypadkowy wybuch zabija terrorystów podczas religijnych śpiewów.

Warto przeczytać: Tragiczny finał muzułmańskiego wesela. Weselnik zastrzelił małą dziewczynkę [WIDEO+18]

Podziel się