Szukaj

Zamachowiec z Teksasu był członkiem Antify i ateistą? „Chciał wywołać wojnę domową” [WIDEO]

06-11-2017 15:33
Devin Kelley Fot. yournewswire.com / Facebook
Podziel się

Amerykańskie media podały tożsamość mężczyzny, który wczoraj w Teksasie zastrzelił 26 osób i ranił 24. Zamachowiec to 26-letni Devin Patrick Kelley. Według najnowszych doniesień sprawca masakry w kościele był powiązany z lewicową Atifą.

Wczorajszy atak na kościół Baptystów w miejscowości Sutherland Springs miał miejsce o godz. 11.20 czasu miejscowego (18.20 czasu polskiego). Samotny mężczyzna ubrany w kamizelkę kuloodporną najpierw zaczął strzelać do osób stojących przed świątynią, później wtargnął do środka.

Po pewnym czasie ogniem odpowiedział uzbrojony mieszkaniec pobliskiego domu. Zamachowiec wycofał się do swojego auta i zaczął uciekać. Dwóch mieszkańców Sutherland Springs ruszyło za nim w pościg. Wkrótce do akcji włączyły się także służby policyjne.

Koniecznie przeczytaj: Strzelanina w Teksasie. Napastnik otworzył ogień w kościele. Co najmniej 27 osób nie żyje [FOTO+WIDEO]

Czytaj też: Niemcy: Turek w biały dzień, w środku miasta wyciąga broń i zaczyna strzelać [WIDEO]

Pędziliśmy 150 km/h wzdłuż drogi. W końcu on stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu – opowiedział mediom Johnnie Langendorff, jeden z mężczyzn, który gonił sprawcę ataku.

Kelley został znaleziony martwy w aucie. Nie ma oficjalnych informacji na temat bezpośredniej przyczyny zgonu. Nie wiadomo, czy mężczyzna popełnił samobójstwo, zginął, kiedy jego samochód wypadł z drogi, czy też został zastrzelony przez ścigających go mężczyzn.

Ustalono, że sprawca masakry był żonaty, miał dziecko i mieszkał na przedmieściach San Antonio, w New Braunfels. Mężczyzna służył w lotnictwie w amerykańskiej armii w latach 2009-2013. W 2012 roku oskarżono go o napaść na żonę i dziecko. Po tym jak został zwolniony z wojska, prowadził lekcje studium biblijnego w wakacyjnej szkółce w Kingsville w Teksasie.

Tymczasem internauci dotarli do profilu zamachowca na Facebooku. Wynika z niego, że mężczyzna był członkiem Antify, a także zadeklarowanym ateistą. Kelley miał obiecywać, że wywoła w USA domową wojnę, której celem staną się „białe konserwatywne kościoły”, a w kraju zapanuje anarchia. Prawicowe media podają również relację osoby, która miała być świadkiem strzelaniny. Według niej, zamachowiec miał ze sobą flagę Antify i krzyczał, że nadeszła „komunistyczna rewolucja”. Więcej tutaj.

Warto przeczytać: PILNE: Strzelanina w centrum Paryża. Są ofiary. Wszystko wskazuje na zamach terrorystyczny [WIDEO]

Podziel się