Szukaj

Zamachowiec z Brukseli był wcześniej notowany za narkotyki

22-06-2017 11:35
eksplozja na dworcu w Brukseli, próba zamachu Fot. Amichai Stein‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Belgijska policja miała już wcześniej do czynienia z Osama Zariouh, jednak nie wiedziała o jego związkach z tzw. Państwem Islamskim.

Mężczyzna, który we wtorek zginął podczas próby dokonania zamachu terrorystycznego na Dworcu Centralnym w Brukseli, był wcześniej notowany przez belgijską policję w związku z przestępstwami narkotykowymi – donosi dziennik „Le Soir”.

Teraz prokuratura oświadczyła, że mógł on sympatyzować z tzw. Państwem Islamskim, na co wskazywać mają pewne poszlaki, jednak „dla dobra śledztwa nie zostaną podane żadne szczegóły”.

Koniecznie przeczytaj: PILNE! Eksplozja na dworcu w Brukseli. Zamachowiec z pasem szahida krzyczał „Allah akbar” [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Kolejny krwawy zamach na Koptów w Egipcie. Ostrzelano autobus z dziećmi [+18 FOTO + WIDEO]

Informacja o możliwych związkach Zariouha z ISIS została podana po przeszukaniu mieszkania zamachowca. Śledczy znaleźli w nim m.in. substancje chemiczne i materiały służące do produkcji materiałów wybuchowych. Jak ustalono, wykorzystane do zamachu bomby wykonano właśnie w tym lokalu.

W brukselskiej dzielnicy Molenbeek Zariouh mieszkał od 2013 roku. Również władze dzielnicy poinformowały, że mężczyzna był znany policji w związku z narkotykami, natomiast nie wiedziano o jego radykalizacji czy związkach z ISIS.

Warto przeczytać: Zamach w Londynie. Van wjechał w tłum ludzi na moście [FOTO + WIDEO]

Podziel się