Szukaj

Zamachowiec z Berlina przysięga ISIS. Wzywa „braci muzułmanów” do mordowania „świń-krzyżowców” [WIDEO]

23-12-2016 22:30
Zamachowiec z Berlina przysięga ISIS Fot. Now The End Begins / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Opublikowano nagranie, na którym zamachowiec z Berlina składa przysięgę tzw. Państwu Islamskiemu. Tunezyjczyk wzywał w nim „wszystkich muzułmańskich braci” do zabijania Europejczyków, którzy przez imigranta zostali nazwami „świniami”.

Agencja Reuters ujawniła film nagrany przez Anisa Amriego, w którym 24-latek przysięga wierność Abu Bakrowi al-Bagdadiemu, samozwańczemu kalifowi i przywódcy organizacji terrorystycznej ISIS.

Moje przesłanie do krzyżowców, bombardujących codziennie muzułmanów, jest takie: ich (muzułmanów) krew nie będzie przelana na darmo, (...) pomścimy ich. Wzywam wszystkich muzułmańskich braci wszędzie, a ci, co są w Europie, niech zabijają świnie-krzyżowców, każdy na miarę swoich możliwości - mówi na nagraniu Amri.

Koniecznie przeczytaj: Niemieckie służby wiedziały wszystko o terroryście z Berlina. Oczywiste było, że Amri szykuje się do ataku

Czytaj też: Zamachowiec z Berlina kazał zamordować swojemu siostrzeńcowi własnego wujka! Na znak wierności Państwu Islamskiemu

W poniedziałek terrorysta zamordował polskiego kierowcę i wjechał w tłum ludzi na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie, zabijając łącznie 12 osób i raniąc blisko 50. 24-letniego imigranta zastrzelili w piątek mediolańscy policjanci, którzy go rozpoznali w czasie kontroli drogowej. Dzień wcześniej za Amrim wysłano list gończy z jego zdjęciami.

Opublikowane teraz nagranie z przysięgą muzułmanina dla ISIS to kolejny dowód, który potwierdza motywy i winę Amriego. Wcześniej podawano, że w ciężarówce znaleziono jego dokumenty i odciski palców. Włoskie media informowały też, że broń, z której ranił włoskiego policjanta, to ten sam pistolet, z którego został zastrzelony polski kierowca.

Warto przeczytać: Ciężarówka z zamachu w Berlinie… eksponatem w muzeum?

Podziel się