Szukaj

Zamachowiec z Berlina nadal na wolności. Ma broń i może być niebezpieczny

20-12-2016 14:00 (aktualizacja: 20-12-2016 14:42)
Zamach w Berlinie - ciężarówka wjechała w tłum Fot. CNN / Twitter / screen
Podziel się

23-letni Pakistańczyk, który został aresztowany w związku z wczorajszym zamachem w Berlinie, w czasie którego ciężarówka wjechała w tłum ludzi na bożonarodzeniowym jarmarku zabijając 12 osób i raniąc 48, nie jest poszukiwanym terrorystą – podaje „Die Welt”.

[AKTUALIZACJA]

14:42

Niemiecka policja zaapelowała o ostrożność, ponieważ zatrzymany mężczyzna nie przyznaje się do zamachu.

14.30

Klaus Kandt, szef berlińskiej policji w czasie konferencji prasowej powiedział, że nie wiadomo czy aresztowany mężczyzna był kierował ciężarówką, gdy ta wjechała w tłum ludzi. Szef policji został poproszony o komentarz do informacji podawanych przez „Die Welt” - jednak ich anie nie potwierdził, ani nie zdementował.

Koniecznie przeczytaj: Zamachowiec z Berlina kazał zamordować swojemu siostrzeńcowi własnego wujka! Na znak wierności Państwu Islamskiemu

Czytaj też: Po zamachu w Berlinie Niemcy mają nowego bohatera. Jest nim... imigrant z Libanu

14:00

Niemiecki dziennik, opierając się na informacjach uzyskanych od policji, podał, że zamachowiec nadal jest na wolności, ma broń i może być niebezpieczny.

Wysoki rangą przedstawiciel niemieckiej policji miał powiedzieć „Die Welt”, że służby „zatrzymały niewłaściwego człowieka”.

Media podają też, że na ubraniu i ciele Pakistańczyka nie znaleziono śladów prochu, ani krwi. Małe jest więc prawdopodobieństwo, że to właśnie on strzelał do polskiego kierowcy. Niemiecka policja sprawdza teraz czy zatrzymany imigrant miał coś wspólnego z zamachem, niewykluczone, że mógł być wspólnikiem zamachowca. Mężczyzna nie przyznaje się na razie do żadnych stawianych mu zarzutów.

Warto przeczytać: Posłowie okupujący Sejm wydali „oświadczenie” ws. zamachu w Berlinie [WIDEO]

Podziel się