Szukaj

Kim są zamachowcy ze Sztokholmu? Jeden wciąż jest na wolności [FOTO+WIDEO]

07-04-2017 19:13
Mężczyzna zatrzymany po zamachu w Sztokholmie Fot. Global News / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W czasie dzisiejszego zamachu w Sztokholmie co najmniej trzy osoby zginęły, wiele zostało rannych. Władze szwedzkie oficjalnie mówią już o ataku terrorystycznym. Dwie osoby zatrzymano, jeden z podejrzanych wciąż jest poszukiwany przez policję.

Szwedzki premier Stefan Lofven informował, że w związku z atakiem jedna osoba została aresztowana, a dwie inne zastrzelone w kabinie ciężarówki. Według najnowszych informacji zatrzymano jeszcze jedną osobę, a jeden z mężczyzn podejrzewanych o udział w zamachu wciąż jest na wolności.

Koniecznie przeczytaj: Imigrant z Iraku świętował zamach w Sztokholmie. Umieścił na Facebooku flagę ISIS i… pedofilskie zdjęcia [FOTO]

Czytaj też: Antifa wzięła odpowiedzialność za zamach w Dortmundzie. Powód był tak absurdalny, że nikt nie uwierzył…

TIR, który został skradziony przez sprawców, staranował tłum ludzi na ulicy w centrum Sztokholmu, potem wjechał w centrum handlowe. Atak został więc przeprowadzony w podobny sposób, jak zamachy dokonywane przez radykalnych muzułmanów w Berlinie czy Nicei. Od razu pojawiły się więc podejrzenia dotyczące narodowości i motywów zamachowców. Na fotografiach widać, że zarówno zatrzymany mężczyzna, jak i ten poszukiwany mają śniadą karnację i nie wyglądają na rodzimych Szwedów, więc sporo wskazuje na to, że sugestie te mogą okazać się prawdziwe.

Warto przeczytać: Zamach na piłkarzy BVB to dopiero początek ataków. Wiadomo, kto będzie kolejnym celem islamistów

Podziel się