Szukaj

PILNE! Zamach w Londynie przed parlamentem! Są ofiary [WIDEO + FOTO]

22-03-2017 17:17
Zamach w Londynie przed parlamentem Fot. dailymail / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Londynie, na Moście Westminsterskim, który znajduje się obok brytyjskiego parlamentu, samochód wjechał w przechodniów. Zamachowiec wysiadł i zaatakował nożem policjantów. Co najmniej kilkanaście osób zostało rannych. „Daily Mail” pisze o ofiarach śmiertelnych.

„Telegraph”, powołując się na świadków, podaje, że zamachowiec po wyjściu z auta podbiegł do policjantów ochraniających budynek parlamentu i zaatakował ich nożem. Jeden z funkcjonariuszy został ugodzony nożem.

Świadkowie twierdzą, że wcześniej w pobliżu miejsca zdarzenia słychać było odgłosy wybuchu albo strzałów z broni palnej.

Co najmniej dwie osoby zostały postrzelone, jedną z nich jest policjant, drugą zamachowiec, który prawdopodobnie nie żyje.

Koniecznie przeczytaj: Jak muzułmanie reagują na zamach w Londynie? Widzowie arabskiej telewizji są... zachwyceni! [FOTO]

Czytaj też: Posłanka Nowoczesnej o zamachu w Londynie: to dobra „okazja”, by straszyć uchodźcami [WIDEO]

Według wstępnych ustaleń zamachu dokonało dwóch mężczyzn – jeden miał prowadzić samochód, drugi zaatakować policjantów.

Na miejsce są specjalne służby. Policja na razie traktuje zdarzenie jako atak terrorystyczny. Zamknięta została stacja metra Westminster oraz wstrzymany ruch w okolicy.

Media mówią o kilkunastu poszkodowanych osobach. „Daily Mail” podały, że na chodniku na moście leżą trzy martwe osoby.

Na miejscu zdarzenia obecny był Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych, który udostępnił film nagrany tuż po ataku.

Ze względu na zamach odwołano spotkanie brytyjskiej premier Theresy May i Jarosława Kaczyńskiego, które miało odbyć się dzisiaj o godz. 16.30.

Warto przeczytać: Wpadka prezenterki BBC w czasie relacji na żywo z zamachu w Londynie. Wykonała niezwykle niefortunny gest [WIDEO]

Podziel się