Szukaj

Krwawy zamach w Kabulu w pobliżu ambasady Niemiec. Tragiczny bilans ofiar [FOTO + WIDEO]

31-05-2017 15:01
Zamach w Afganistanie, moment eksplozji Fot. Adventure Plus / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Do wyjątkowo krwawego zamachu doszło w środę rano w stolicy Afganistanu. Według ostatnich doniesień zginęło ponad 90 osób, ponad 380 odniosło obrażenia. Ofiary to ludność cywilna.

Samochód pułapka, który został wypełniony materiałami wybuchowymi, eksplodował ok. godz. 08.30 czasu lokalnego (godz. 6.00 w Polsce), czyli w godzinach porannego szczytu. Do zamachu doszło w centrum Kabulu, niedaleko niemieckiej ambasady. W dzielnicy, w której nastąpiła eksplozja, zlokalizowana jest także siedziała prezydenta Afganistanu, główna kwatera sił NATO i placówki dyplomatyczne innych państw.

Koniecznie przeczytaj: Zamach w Manchesterze. Co najmniej 22 ofiary śmiertelne [WIDEO]

Czytaj też: Kolejny krwawy zamach na Koptów w Egipcie. Ostrzelano autobus z dziećmi [+18 FOTO + WIDEO]

Media podają na tent moment, że zginęło 90 osób, a blisko 380 zostało rannych, jednak zastrzega się, że tragiczny bilans może jeszcze się powiększyć. Ofiary to głównie ludność cywilna. MSZ Niemiec poinformowało, że w zamachu zostali ranni pracownicy ich ambasady.

Na razie żadna z organizacji terrorystycznych nie przyznała się do ataku, jednak o dokonanie zamachu podejrzewani są talibowie, który walczą z siłami rządowymi i przeprowadzają regularne ataki na stolicę Afganistanu.

Poniżej film, na którym zarejestrowano moment eksplozji:

Warto przeczytać: Zamach w Londynie. Van wjechał w tłum ludzi na moście [FOTO + WIDEO]

Podziel się