Szukaj

Krwawy atak w Egipcie. Setki ofiar. Terroryści zdetonowali bomby, potem zaczęli strzelać [FOTO]

24-11-2017 18:28
Zamach w Egipcie Fot. Zeshan Ahmad / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Egipcie miał miejsce jeden z najbardziej krwawych zamachów w historii kraju. W dzisiejszym ataku na meczet położony niedaleko miasta Al-Arisz w północnej części półwyspu Synaj zginęło co najmniej 235 osób, a blisko 120 zostało rannych.

Świadkowie zamachu, których cytuje BBC, mówią, że terroryści podjechali pod suficką świątynię czterema terenówkami, podłożyli ładunki wybuchowe i je zdetonowali. Kiedy modlący się w meczecie ludzie próbowali uciec, zamachowcy zaczęli strzelać.

Jak podaje Reuters, świadkowe relacjonują także, że terroryści otworzyli ogień do nadjeżdżających ambulansów. Mieli również podpalić swoje samochody, aby utrudnić służbom medycznym dotarcie do rannych osób.

Koniecznie przeczytaj: Niecodzienny wypadek na arabskim weselu w Egipcie. Podczas tradycyjnego wiwatu postrzelono pana młodego w… genitalia

Czytaj też: Przerażające ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. Generał SBU: „To był zamach. Funkcjonariusze FSB zastrzelili wszystkich, którzy przeżyli”

Do zamachu nie przyznała się jeszcze żadna organizacja terrorystyczna, Associates Press uważa jednak, że za atak odpowiedzialna jest organizacja Prowincja Synaj, która jest wierna ISIS.

Celem dzisiejszego ataku był meczet należący do wyznawców sufizmu, muzułmańskiego mistycyzmu. Państwo Islamskie uznaje ich za heretyków i zwalcza. W ubiegłym roku dżihadyści zamordowali ślepego szejka Sulejmana Abu Heraza, jednego z najważniejszych przedstawicieli sufizmu. Islamscy terroryści ścieli mu głowę, a zdjęcia z egzekucji wrzucili do internetu.

W związku z zamachem egipski rząd ogłosił trzydniową żałobę narodową.

Warto przeczytać: Nagranie z egipskiego ataku przeprowadzonego na pozycje ISIS na pustyni Synaj [WIDEO]

Podziel się