Szukaj

Zamach terrorystyczny w Stambule. Wielu zabitych i rannych. Trwa obława na sprawcę

01-01-2017 12:00 (aktualizacja: 01-01-2017 14:00)
Zamach w Stambule Fot. BBC / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Do ataku doszło w sylwestra w nocnym klubie „Reina” w Stambule (Turcja). Zabitych zostało 39 osób, 69 jest rannych. Trwa obława na sprawcę zamachu.

Władze tureckie poinformowały, że zamach przeprowadziła prawdopodobnie jedna osoba. Około godziny 1:15 czasu lokalnego mężczyzna przebrany za Mikołaja zaczął strzelać do gości bawiących się w nocnym klubie. Po ataku zdjął kurtkę, wmieszał się w tłum i uciekł. Trwa obława na zamachowca. Policja zamknęła obszar w promieniu 3 km od miejsca zdarzenia. Siły specjalne sprawdziły także teren w poszukiwaniu materiałów wybuchowych.

Koniecznie przeczytaj: Włochy: 32-letni muzułmański imigrant z Maroka wydalony z kraju. Chciał przeprowadzić krwawy zamach w Watykanie

Czytaj też: Ostrzelano autobus w Sosnowcu. „To wyglądało jak zamach”

Terrorysta zastrzelił 39 osób, w tym 16 cudzoziemców, 69 osób jest rannych. Polski konsulat wyjaśnia, czy wśród ofiar zamachu byli polscy obywatele. Dotychczas zidentyfikowano tożsamość 21 osób. Jedną z zabitych osób jest policjant.

W czasie ataku w klubie przebywało kilka tysięcy osób. Z relacji świadków wynika, że część gości ratowała się, skacząc z jego tarasów do wód cieśniny Bosfor, nad którą znajduje się lokal.

„Reina” to jeden z najbardziej znanych nocnych klubów w Stambule, który chętnie odwiedzany jest także przez turystów.

Warto przeczytać: Skandaliczne! Niemieckie i rosyjskie media oskarżały o zamach Polaka! Sugerował to też poseł Nowoczesnej!

Podziel się