Szukaj

Zamach na Trumpa? Został ewakuowany przez agentów Secret Service [WIDEO]

06-11-2016 13:04
Donald Trump, Partia Republikanów, 2011 r. Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Do incydentu doszło w sobotę w Reno, w stanie Newada podczas spotkania Donalda Trumpa z wyborcami. Kandydat Republikanów został ewakuowany ze sceny przez agentów Secret Service. Istniało podejrzenie, że jeden z protestujących mężczyzn może mieć broń.

W czasie wczorajszego wiecu wyborczego, w pewnym momencie Trump, który dojrzał protestującego mężczyznę, powiedział „O, to ktoś z kampanii Hillary Clinton. Ile ci płacą, 1400 dolarów? Zabierzcie go”.

Kandydat na prezydenta kontynuował przemówienie, ale w przerwał po chwili, kiedy okazało się, że mężczyzna cały czas się do niego zbliża. Jeden z uczestników spotkania krzyknął wtedy „On ma broń”. Secret Service zareagowało natychmiast – dwóch agentów ewakuowało Trumpa, a kilku innych powaliło na ziemię i skuło podejrzanego mężczyznę, który został następnie wyprowadzony z sali. Okazało się, że zatrzymany nie był uzbrojony. 33-letni mieszkaniec Reno, Austin Crites, po przesłuchaniu przez policję, został wypuszczony.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump wygrywa wybory! Nowy prezydent USA wygłosił przemówienie [WIDEO]

Czytaj też: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Po chwili kandydat Republikanów wrócił na scenę i kontynuował przemówienie.

Cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ale nigdy nic nas nie powstrzyma – powiedział do swoich wyborców Trump, który podziękował Secret Service za ich szybką reakcję.

Poniżej nagranie ze zdarzenia:

Warto przeczytać: Ważna decyzja amerykańskiego prezydenta-elekta. Donald Trump wycofuje się z biznesu

Podziel się