Szukaj

Brazylia: Prawicowy polityk został zaatakowany podczas wiecu wyborczego. Doznał ciężkich obrażeń [wideo]

07-09-2018 23:07
Zamach w Brazylii Fot. Cristian Crespo F. / Twtitter.com / screen Twitter
Podziel się

W czwartek prawicowy kandydat na prezydenta kraju, Jair Bolsonaro został brutalnie zaatakowany nożem podczas swojego wiecu wyborczego. W wyniku zamachu doznał ciężkich obrażeń i był bliski śmierci, ale dzięki udanej operacji jego stan się ustabilizował.

Jak poinformowano na konferencji prasowej, 63-letni Jair Bolsonaro doznał m.in. trzech głębokich ran narządów, co spowodowało krwotok wewnętrzny. Polityk przebywa obecnie na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala Santa Casa w miejscowości Juiz de Fora, w której doszło do ataku. Ma tam pozostać jeszcze przez około 7-10 dni.

Lekarze oceniają, że polityk będzie w stanie powrócić do pełni sił za około 2 miesiące. Za kilka dni Jair Bolsonaro trafi pod opiekę najwybitniejszych specjalistów z Sao Paulo. Syn polityka, Flavio Bolsonaro poinformował, że jego ojciec miał przebite płuco, uszkodzoną wątrobę oraz część jelit. Stracił też dużo krwi.

Koniecznie przeczytaj: Zamach w Manchesterze. Co najmniej 22 ofiary śmiertelne [WIDEO]

Czytaj też: Antifa wzięła odpowiedzialność za zamach w Dortmundzie. Powód był tak absurdalny, że nikt nie uwierzył…

Z relacji mediów wynika, że do ataku doszło na wiecu przedwyborczym wśród tłumu w Juiz de Fora, mieście położonym 200 km na północ od Rio de Janeiro. Miejscowa policja podała, iż podejrzany o przeprowadzenie zamachu człowiek został już zatrzymany.

Jair Bolsonaro zajmował pierwsze miejsce w przedwyborczych sondażach (wskazywało na niego średnio 22% respondentów). Pierwsza tura wyborów prezydenckich ma odbyć się 7 października 2018 roku.

Warto przeczytać: Nagrania ze szpitala w Hurghadzie, gdzie zmarła Magdalena Żuk [WIDEO]

Podziel się