Szukaj

Zamach na piłkarzy BVB to dopiero początek ataków. Wiadomo, kto będzie kolejnym celem islamistów

12-04-2017 16:31
Uszkodzony autokar Borrusi Dorrtmund Fot. Voice of Europe / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wczorajsze eksplozje w pobliżu autokaru, w którym jechali zawodnicy Borussii Dortmund to bez wątpienia zamach terrorystyczny. Ujawniono treść listów pozostawionych przez islamistów, z których wynika, że wkrótce można spodziewać się kolejnych ataków.

Policja poinformowała, jaka była treść listów pozostawionych na miejscu zamachu na piłkarzy Borussii Dortmund. Wynika z niego, że odpowiedzialność za atak wzięło Państwo Islamskie. Poniżej fragment listu, z którego wynika, kto będzie kolejnym celem terrorystów i jakie jest ultimatum zostało postawione władzom niemieckim przez islamistów.

W imię Allaha, Najłaskawszego i Najbardziej Miłosiernego, 12 niewiernych zostanie zgładzonych przez naszych Błogosławionych Braci w Niemczech. Widocznie nie zależy Ci, Merkel, na swoich małych, brudnych poddanych. Twoje Tornada wciąż latają nad niebem Kalifatu i mordują muzułmanów. My, dzięki łasce Allaha, pozostajemy nieugięci. Od teraz wszyscy niewierni aktorzy, piosenkarze, sportowcy i inni celebryci w Niemczech oraz pozostałych państwach - krzyżowcach, są na liście śmierci Państwa Islamskiego. Tak pozostanie dopóki nie zostaną spełnione następujące żądania: Wycofanie samolotów Tornado z Syrii i zamknięcie bazy wojskowej Rammstein.

Koniecznie przeczytaj: Antifa wzięła odpowiedzialność za zamach w Dortmundzie. Powód był tak absurdalny, że nikt nie uwierzył…

Czytaj też: PILNE! Zatrzymano podejrzanego o dokonanie zamachu na piłkarzy Borussii Dortmnd

Niemiecka prokuratura poinformowała dzisiaj o zatrzymaniu mężczyzny podejrzewanego o przeprowadzenie wczorajszego ataku. „Express” i „Kolner Stadt-Anzeiger” piszą, że to 25-letni Irakijczyk z Wuppertalu. Podejrzany jest także 28-letni Niemiec. Obaj mają mieć powiązania z Państwem Islamskim.

Warto przeczytać: Skandaliczna reakcja widzów arabskiej telewizji na zamach w Rosji [FOTO]

Podziel się