Szukaj

Zamach na lotnisku w USA. Nożownik ranił policjanta

22-06-2017 13:31
Atak nożownika, Bishop International Airport, Flint, USA Fot. Anil Dikshit / twitter / screen Twitter
Podziel się

50-latek zaatakował nożem policjanta na międzynarodowym lotnisku w stanie Michigan. Napastnik krzyczał: „Allah Akbar!”. W Ameryce przebywał od niedawna.

Do zamachu doszło w środę przed godziną 10 czasu miejscowego na międzynarodowym lotnisku Bishop International Airport w mieście Flint w stanie Michigan.

Mężczyzna rzucił się z wyjętym z torby nożem na policjanta, zadając mu serię ciosów. Według świadków, do których dotarła telewizja NBC News, napastnik miał krzyczeć: „Allah Akbar!”.

Zamachowiec został obezwładniony i zatrzymany. Według FBI, miał pytać obezwładniającego go funkcjonariusza, dlaczego go nie zabił. Mówił, że „wy zabijacie ludzi w Syrii, Iraku i Afganistanie” oraz „wszyscy umrzemy”.

Koniecznie przeczytaj: Nagranie z atakiem nożownika w Paryżu. Muzułmanin zaatakował maczetą mężczyznę niosącego alkohol [WIDEO]

Czytaj też: USA: Muzułmanka przekonuje, że Mahomet był… feministą, ekologiem i pierwszą ofiarą... „islamofobii” [WIDEO]

Jeff Neville, zaatakowany policjant trafił do szpitala, gdzie został poddany operacji. Jego stan określany jest jako stabilny.

Lokalne media podały, że napastnik pochodzi z Kanady. Prokuratorzy federalni potwierdzili, że był kanadyjskim rezydentem. To 50-letni Amor Ftouhi, zamieszkały w Quebecu. Do Stanów Zjednoczonych przyjechał 16 czerwca.

FBI uważa, że zamachowiec działał sam.

Prowadzimy dochodzenie w sprawie tego incydentu, traktując go jako akt terroru - powiedział podczas konferencji prasowej David Gelios, lokalny szef Federalnego Biura Śledczego.

Po zamachu lotnisko zostało ewakuowane, wstrzymano też ruch samolotów. Na lotnisku i w samym mieście Flint zaostrzono środki bezpieczeństwa.

Warto przeczytać: USA: wyrzuconą ją z CNN za skandaliczny „żart” z obciętą głową Donalda Trumpa

Podziel się