Szukaj

Zamach na Filipinach. Strzały i wybuchy w hotelu w Manili [WIDEO i FOTO]

01-06-2017 21:56
Zamach terrorystyczny, hotel w Manili, Filipiny, 2017 Fot. News in the WORLD / twitter / screen Twitter
Podziel się

Jak donoszą media, w jednym z hoteli w stolicy Filipin miało doszło do strzelaniny i eksplozji. Budynek otoczyło wojsko i policja. Z okien wydobywa się czarny dym.

Do zdarzenia miało dojść około godziny 18 czasu polskiego w czwartek (1.06), czyli krótko po północy czasu miejscowego. Podano, że filipińska policja ma już pełną kontrolę nad sytuacją. Agencja AFP poinformowała, że do ataku przyznało się tzw. Pastwo Islamskie.

Według lokalnych mediów, w hotelu Resorts World Manila w Passay, około 15 km od centrum stolicy Filipin, zamaskowany i uzbrojony mężczyzna, którego zauważono na drugim piętrze hotelu, miał strzelać do gości hotelowych.

Koniecznie przeczytaj: Zamach w Manchesterze. Co najmniej 22 ofiary śmiertelne [WIDEO]

Czytaj też: Posłanka PO po zamachu w Manchesterze: „Czuję się bezpieczna” [WIDEO]

CNN Filipiny, powołując się na uciekających z hotelu pracowników, donosi, że sprawców mogło być kilku.

Dotąd brak oficjalnych informacji o ewentualnych rannych czy ofiarach. Zdjęcie zamieszczane w mediach społecznościowych ukazują ludzi, którym udzielana jest pomoc. Lokalne media donoszą o osobach skaczących z okien hotelu.

Sam hotel wydał oświadczenia na Twitterze. „Resorts World Manila jest otoczony przez policję po doniesieniach o strzałach ze strony niezidentyfikowanego człowieka” – napisano. Zaapelowano też o modlitwę.

Departament Stanu USA wydał ostrzeżenie dla obywateli USA, aby unikali rejonu hotelu.

Warto przeczytać: Kolejny krwawy zamach na Koptów w Egipcie. Ostrzelano autobus z dziećmi [+18 FOTO + WIDEO]

Podziel się