Szukaj

Filipiny: Burmistrz miasta Tanauan został zastrzelony przez snajpera podczas śpiewania hymnu państwowego [wideo]

03-07-2018 15:37
Zamach na burmistrza w Filipinach Fot. Voa Tieng Viet / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformowała telewizja CNN, burmistrz miasta Tanauan, Antoni Cando Halili został zastrzelony podczas uroczystego podnoszenia flagi Filipin. Polityk ten słynął ze stanowczej walki z kartelami narkotykowymi.

Na opublikowanych w internecie nagraniach widać, jak burmistrz stoi w jednym szeregu wraz ze swoimi współpracownikami w trakcie uroczystego podnoszenia flagi Filipin. W pewnym momencie słychać strzał, po którym polityk traci równowagę i przewraca się. Wówczas wybucha panika i ludzie w popłochu uciekają z miejsca zdarzenia. W tym czasie służby podejmują akcję ratunkową i próbują przewieźć rannego mężczyznę do szpitala. Niestety umiera on w samochodzie.

Koniecznie przeczytaj: Dramatyczne nagranie. Śmierć turystów to nie był wypadek tylko zamach ISIS. Samochód celowo wjechał w ludzi [wideo]

Czytaj też: Złote myśli gości TVN: „Schodzę do podziemia”, „Jesteśmy w d.”, „Patriotyzm to zbieranie psich kup” [wideo]

Jak wynika z relacji filipińskiej agencji prasowej PNA, po zamachu ochrona burmistrza odpowiedziała ogniem. Wiadomo już również, że Antoni Cando Halili został postrzelony w klatkę piersiową. Wstępnie ustalono także, że strzelec korzystał z karabinu snajperskiego o dużej mocy.

Zamordowany burmistrz słynął z tzw. marszy wstydu, w których uczestniczyły osoby zatrzymane za posiadanie i handel narkotykami. Jak przyznał prezydent Filipin, niewykluczone jest, że za zabójstwem tego polityka stoją właśnie ludzie powiązani z tym przestępczym środowiskiem.  

Warto zaznaczyć, że na Filipinach od dwóch lat trwa krwawa wojna z handlarzami narkotyków. Według oficjalnych danych, w tym czasie, policjanci zabili ponad 4 tys. handlarzy. 

Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: Przeżyła, bo odpowiedziała „poprawnie” na pytania terrorysty. Dwie policjantki nie miały tyle szczęścia... Wstrząsające kulisy zamachu w Belgii [foto]

Podziel się