Szukaj

Unia Europejska zamierza zaostrzyć przepisy prawa autorskiego. Chce wprowadzić zakaz publikowania selfie ze stadionów

07-09-2018 19:59
Budyek Komisji Europejskiej, Bruksela
Podziel się

Jak poinformował dziennik „AS”, w nowym prawie autorskim, które już niedługo może wejść w życie, zawarto zapis mówiący o zakazie publikowania zdjęć z imprez sportowych w sieci. Co za tym idzie, nie będzie można udostępniać w mediach społecznościowych nawet popularnego selfie np. ze stadionu piłkarskiego.

Dziennik „AS” informujący o tej sprawie podkreślił, że UE zamierza zakazać publikacji zdjęć i filmów z zawodów sportowych, ponieważ chce w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo w internecie:

Unia Europejska bardzo poważnie podchodzi do bezpieczeństwa w internecie pod każdym względem. Teraz chce iść krok dalej z prawem autorskim, zakazując tworzenia wszelkich treści multimedialnych na stadionach. Co to oznacza? Zgodnie z artykułem 12a „tylko organizator wydarzenia sportowego będzie miał prawo nagrywać, publikować, reprodukować lub udostępniać filmy i zdjęcia z określonego wydarzenia.

Koniecznie przeczytaj: Unijny komisarz o problemie masowej migracji: „Unia Europejska jest zbyt biała, więc trzeba przyjmować kolejnych uchodźców”

Czytaj też: Działacze KOD postanowili „duchowo” połączyć się z Unią Europejską. Miało być poważnie, wyszło jak zwykle. Zobacz nagranie [WIDEO]

Zgodnie z nowym prawem, za publikowanie bez zgody organizatora imprezy materiałów multimedialnych nakładana będzie stosowna kara.

Jak podał dziennik „AS”, mechanizmy kontroli treści będą usuwały lub anulowały nielegalne fotografie:

Systemy kontroli treści będą usuwały lub anulowały w momencie przesyłania wszystkie zdjęcia z Instagrama, filmy z YouTube czy memy z Facebooka.

Głosowanie nad przyjęciem nowego prawa autorskiego odbędzie się 12 września 2018 roku.

Warto przeczytać: Europoseł z Holandii chciał, aby Unia Europejska brała przykład z krajów Grupy Wyszehradzkiej w kwestii uchodźców. Teraz może dostać karę za „islamofobię” [wideo]

Podziel się