Szukaj

Norwegia: W drodze na lotnisko zaginął współzałożyciel WikiLeaks. Służby prowadzą dochodzenie w tej sprawie

03-09-2018 20:01
Arjen Kamphuis Fot. WikiLeaks / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował portal rmf24.pl, norweska policja wszczęła śledztwo w sprawie zaginięcia współzałożyciela WikiLeaks i eksperta do spraw cyberbezpieczeństwa Arjena Kamphuisa. Mężczyzna był po raz ostatni widziany w miejscowości Bodo na północy Norwegii.

O zaginięciu Arjena Kamphuisa poinformowało WikiLeaks. W mediach społecznościowych podało, że 20 sierpnia mężczyzna opuścił hotel w Bodo na północy Norwegii. Wiadomo, że miał przy sobie bilet na samolot odlatujący 22 sierpnia z Trondheim, miasta znajdującego się ponad 700 kilometrów na południe od Bodo. Jak dodano, podróż pociągiem na tej trasie trwa około 10 godzin. Niedługo potem zasugerowano, że mężczyzna zaginął w Bodo lub w drodze na lotnisko.

Koniecznie przeczytaj: Groźny incydent w szpitalu. Podczas badania pod narkozą komputer zaczął pobierać aktualizacje systemowe

Czytaj też: Turcja: rząd zablokował stronę WikiLeaks. Wcześniej serwis opublikował 300 tys. e-maili partii Erdogana

Jak powiedział rzecznik prasowy policji Tommy Bech, wszczęto dochodzenie w tej sprawie. Na razie nie wiadomo, gdzie może znajdować się zaginiony. W tym momencie służby nie chcą spekulować, co mogło się wydarzyć.

Warto przeczytać: Norwegia broni się przed imigrantami. Buduje płot na granicy z Rosją

Podziel się