Szukaj

Ogień na granicy Polska-Ukraina. Przejścia są zablokowane. Niebezpieczny incydent koło Dorohuska [foto+wideo]

26-11-2018 21:07
Blokada przejść granicznych Fot. YourChannel / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Ukraińcy zablokowali przejścia graniczne do Polski i na Białoruś. Do incydentu doszło na drodze prowadzącej do przejścia granicznego Dorohusk-Jagodzin (woj. lubelskie/obwód wołyński). Jeden z kierowców ciężarówek próbował ominąć blokadę, na co nie chcieli pozwolić protestujący.

O zdarzeniu informuje ukraiński „Wołyń 24”. Blokujący przejście pozwalali raz na pół godziny przejechać tylko trzem ciężarówkom. Jeden z kierowców nie chciał czekać i próbował ominąć blokadę. Doszło do awantury. Ludzie zaczęli rzucać oponami w samochód. Kierowca odgrażał się tłumowi. Przez kilka minut policja nie interweniowała. Specjalna jednostka zareagowała dopiero w momencie, kiedy ktoś rzucił w TIR-a płonąca oponą, a kierowca ruszył ciężarówką w kierunku protestujących.

Koniecznie przeczytaj: Ukraińska pisarka apeluje do polskich władz. „Zapomnijcie o Wołyniu i bijcie się za Ukrainę”

Czytaj też: Makabryczna gra o Auschwitz stworzona przez ukraińską firmę trafi na rynek? Prokuratura wszczęła śledztwo [wideo]

Kierowcy udało się przejechać, za nim pięć innych TIR-ów.

Nagrania i zdjęcia poniżej:

Więcej tutaj.

Trwające od wczoraj na Ukrainie protesty związane są z zaostrzeniem przepisów dotyczącym odpraw celnych samochodów na euro-numerach. Do tej pory ze względu na luki prawne można je było na terytorium Ukrainy użytkować bez zmiany numerów rejestracyjnych i uiszczania opłat skarbowych. Teraz po przekroczeniu granicy należy wpłacić kaucję, która zwracana jest przy opuszczaniu terytorium kraju.

Poniżej zdjęcia z nocnych blokad.

Utrudnienia po stronie polskiej dotyczą przejść granicznych z Ukrainą w Korczowej, Budomierzu i Medyce. Problemy mogą się pojawić również w Dorohusku, Zosinie, Dołhobyczowie i Hrebennem.

Warto przeczytać: Ukraińska armia przygotowuje się do kolejnego ataku Rosjan? Właśnie zaczęła wzywać rezerwistów na szkolenia

Podziel się