Szukaj

UK: Afrykańczyk zaatakował kwasem, bo nie dostał pieniędzy. Miał pecha. Trafił na Polaków [wideo]

16-08-2018 20:30
Afrykańczyk pobity przez Polaków za atak kwasem Fot. Onlinemagazin / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Czarnoskóry napastnik, który chciał oblać grupę mężczyzn kwasem, mocno się przeliczył. Okazało się, że trafił na Polaków, którzy nie odpuścili zwyrodnialcowi i od razu wymierzyli karę.

Do zdarzenia doszło ok. 1.30 w nocy we wschodnim Londynie w pobliżu stacji Maryland. Afrykańczyk podjechał na rowerze do grupy Polaków wychodzących ze sklepu, żądając pieniędzy i alkoholu. Kiedy ci mu odmówili, stał się agresywny, a po chwili wyciągnął butelkę z kwasem i zaczął nim pryskać w kierunku mężczyzn.

Relację świadka zdarzenia przytacza brytyjski portal Metro.co.uk.

Polacy postawili się, wyrwali mu butelkę i odrzucili ją na bok. Zaczęli go bić. Miejscowi odciągali Polaków

Koniecznie przeczytaj: Londyn: To nagranie mrozi krew w żyłach. Na jednej z tamtejszych ulic zaatakował... pyton [wideo]

Czytaj też: W centrum Warszawy pobili się muzułmańscy goście konferencji, którą otwierał szef polskiego MSZ [wideo]

- powiedział świadek.

Jedna z osób obserwujących zdarzenie nagrała moment bezpośrednio po ataku kwasem, kiedy już Polacy powalili za ziemię napastnika i zaczęli go bić. Jeden z nich wylał też na Afrykańczyka mleko. Przechodnie po chwili odciągnęli Polaków, a napastnik zdołał wstać, wsiąść na rower i odjechać. Świadkowie zauważyli, że miał przy sobie nóż.

Internauci komentujący nagranie są oburzeni, że napastnikowi, który zaatakował kwasem przypadkowych ludzi, pozwolono odjechać i nie wezwano na miejsce policji. Inni z ironią zauważają, że pewnie brytyjskie służby i tak puściłyby go wolno, a jeszcze Polacy mogliby zostać oskarżeni o pobicie i „mowę nienawiści”.

Warto przeczytać: W Warszawie trwa Wielka Defilada Niepodległości. Oglądaj transmisję na żywo [foto+wideo live]

Podziel się