Szukaj

Za krytykę aborcji mają grozić nawet dwa lata więzienia!

23-09-2016 16:16
Laurence Rossigno Fot. ALRPMN / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Francuski rząd podejmuje kolejne kroki w walce z obrońcami życia. Decyzje w tej sprawie zostaną ogłoszone 28 września, w Światowy Dzień Prawa do Aborcji. Laurence Rossignole, francuska minister Praw Kobiet zapowiedziała, że zamknie katolickie portale pro-life, a za krytykę aborcji będą grozić surowe kary.

Rossignole znana jest ze swoich socjalistycznych i feministycznych poglądów. W wypowiedzi dla w telewizji Franceinfo francuska minister powiedziała, że jej zdaniem internetowe serwisy pro-life podają nieprawdziwe informacje na temat skutków aborcji i wprowadzają kobiety w błąd. Takie działania mają być uznawane za przestępstwo i ostro karane - wysokimi grzywnami (nawet 30 tys. euro) lub karą dwóch lat więzienia. Według wypowiedzi Laurence Rossignole za przestępstwo należy uznać informowanie kobiet o tym, jak rzeczywiście wygląda zabieg przerywania ciąży oraz to, jakie skutki będzie miała aborcja dla dziecka czy samej kobiety.

Koniecznie przeczytaj: Sejm poparł obywatelski projekt „Stop Aborcji”! Zobacz, kto był za aborcją, a kto przeciw (pełna lista NAZWISK)

Czytaj też: Terlikowski ostro krytykuje PiS za odrzucenie zakazu aborcji i robi sobie... urlop od TV Republika

Dla francuskiej minister niepojęte jest, że przeciwnicy aborcji nie złożyli jeszcze broni, mimo że swobodne przerywanie ciąży zalegalizowane zostało we Francji już 40 lat temu.

Jean-Pierre Dickes, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Lekarzy tak podsumował te doniesienia: Bezkarnie zabija się dzieci, ale nikt nie chce, by było to widoczne. Pływamy w całkowitej hipokryzji. Rossignol zarzuca katolickim portalom kłamstwo, a sama to czyni, nakłaniając media do bagatelizowania powagi konsekwencji moralnych i psychologicznych jakie niesie ze sobą przerywanie ciąży.

Warto przeczytać: Cejrowski do posłów PiS: „Od dziś krew tych dzieci bryzgać będzie na wasze sumienia”

Podziel się