Szukaj

Niemcy w szoku. Odkryli, że napływ imigrantów spowodował ogromny wzrost przestępczości. Są na to twarde dowody

10-01-2018 07:16
Funkcjonariusze niemieckiej policji z bronią Fot. Peter / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W niektórych niemieckich landach zaobserwowano bardzo znaczący wzrost przestępczości kryminalnej. Przyczyną tego zjawiska jest masowy napływ imigrantów.

Grupa naukowców pod kierunkiem znanego kryminologa Christiana Pfeiffera przeprowadziła badania na temat stanu przestępczości w Dolnej Saksonii. Z ich raportu, przedstawionego władzom, wynika, że w latach 2014-2016 ilość przestępstw w tym kraju związkowym wzrosła o 10,4%, a za 92,1% tego wzrostu odpowiadają imigranci spoza Europy. Dolna Saksonia jest powszechnie uważana za land pod wieloma względami reprezentatywny dla całych Niemiec.

Koniecznie przeczytaj: Wymowna scena w berlińskim metrze. Imigranci awanturują się przed sylwestrem. Niemcy nie reagują - przerażeni spuszczają wzrok [WIDEO]

Czytaj też: Irlandia: Imigranci zaprezentowali irytującą zabawę na ulicy. Nikt nie zareagował na ich bezczelne zachowanie [WIDEO]

Raport zaprezentowały liczne niemieckie media, w tym telewizja ZDF i jeden z największych dzienników w kraju - „Süddeutsche Zeitung”. Z dokumentu wynika, że ofiarami zabójstw i ciężkich uszkodzeń ciała, dokonywanych przez imigrantów, są zazwyczaj inni imigranci, natomiast gwałty są dokonywane przede wszystkim na Niemkach. Autorzy raportu spekulują, że wynika to z niezgłaszania policji tego rodzaju przestępstw przez imigrantki. Jeśli faktycznie tak jest, oznacza to, że rzeczywista skala imigranckiej przemocy seksualnej jest jeszcze większa.

Co ciekawe, raport pokazuje istotne różnice w ilości popełnianych przestępstw pomiędzy imigrantami z różnych krajów. Syryjczycy, Irakijczycy i Afgańczycy, a więc przybysze z krajów rzeczywiście dotkniętych wojną i terrorem, zdecydowanie rzadziej popadają w konflikt z niemieckim prawem aniżeli z Maroka, Algierii i Tunezji, czyli krajów względnie bezpiecznych. Choć przybysze z tych trzech ostatnich krajów stanowią zaledwie 0,9% imigrantów starających się o azyl w tym landzie, a równocześnie aż 17,1% z nich podejrzanych jest o popełnienie rozmaitych przestępstw.

Problem w tym, że autorzy raportu chcą gasić pożar benzyną. Szansę na zmniejszenie imigranckiej przestępczości widzą między innymi w sprowadzeniu do Niemiec rodzin przybyszów.

Warto przeczytać: Niemcy w ohydny sposób drwią z Bożego Narodzenia. Najpierw obraźliwa okładka „Spiegel”, teraz haniebne bluźnierstwo [FOTO]

Podziel się