Szukaj

Postępy postępu. W Paryżu wystartowały nietypowe „igrzyska olimpijskie”

06-08-2018 18:43
Igrzyska Olimpijskie LGBT Fot. Telewizja Republika / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowała Telewizja Republika, 4 sierpnia w Paryżu rozpoczęły się tzw. GayGames, czyli ,,igrzyska olimpijskie'' przeznaczone dla przedstawicieli ruchu LGBT. Zgodnie z planem mają one potrwać do 12 sierpnia.

Co ciekawe, wydarzenie to jest mocno wspierane przez francuskie władze. Prezydent Francji Emmanuel Macron objął je swoim patronatem honorowym, a tamtejsze Ministerstwo Sportu, zarząd regionu paryskiego oraz samo miasto aktywnie zaangażowało się w organizację tej imprezy. Jak podaje Telewizja Republika, 25% wydatków pokrył skarb państwa, zaś kolejne 25% sponsorzy strategiczni m.in. bank BNP, Renault, czy też Air France.

Koniecznie przeczytaj: „Wyp***dalać, Szczecin was nie chce!”. Grupa młodych mężczyzn rozbiła festyn LGBT [wideo]

Czytaj też: „Wszystko zniszczymy”. Szokujące słowa piłkarzy w odpowiedzi na apel prezydenta Francji [wideo]

W  „tęczowych” igrzyskach uczestniczy 10 tysięcy sportowców. Wydarzenie to nie cieszy się jednak zbyt dużym zainteresowaniem kibiców.

Wiceprezes GayGames, Manuel Picaud potwierdził w rozmowie z mediami, iż wydarzenie to ma również inny niż tylko sportowy wymiar:

Mamy inne podejście do sportu, niż to zwykle koncentrujące się na rywalizacji, patriotyzmie lub osiąganiu wyników.Uczestnicy mogą zarejestrować się w kategoriach jakich chcą, poprzez samoocenę, co pozwala na przykład osobom transseksualnym, które są w okresie przejściowym lub już dokonały przejścia, do konkurowania w kategorii, którą sobie wybiorą.

Warto przeczytać: To nagranie wstrząsnęło Francją. Młoda kobieta została zwyzywana i uderzona w twarz na środku ulicy [wideo]

Podziel się